Nový kouč k národnímu týmu? Šanci by mohli dostat Straka či Zábranský | iSport.cz
Miroslav Horák
4. dubna 2018 • 08:46

Nový kouč k národnímu týmu? Šanci by mohli dostat Straka či Zábranský

TOP VIDEA
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český hokej hledá nového kouče národního týmu. Josefu Jandačovi po květnovém mistrovství světa v Dánsku končí smlouva, v předstihu vyjednává o novém klubovém angažmá, což ani netají. Deník Sport nabízí jména nástupců, o nichž se domnívá, že by byli nejlepší možnou volbou. Daleko před ostatními čnějí Martin Straka a Libor Zábranský.Tři velké podniky, žádná medaile, zbývá poslední šance zapsat cíl, pro který byl Josef Jandač hokejovým svazem naverbován. Když nevyšel ani únorový útok na olympijskou medaili, která v Pchjongčchangu ležela nejníže od Lillehammeru 1994, bylo jasné, že o prodloužení kontraktu nebude extra zájem.

Pohled na záležitosti národního mužstva je mezi veřejností nejednotný. „Je úplně jedno, kdo repre trénuje, na medaili nemáme hráče,“ zaznívá často.„Potřebujeme konečně někoho, koho hráči plně respektují, vítězný typ. Pak přijde i medaile,“ zaslechnete nezřídka.

Na dříve obvyklou odměnu čeká reprezentace šestým rokem, jde o historicky nejtemnější období. Práci Josefa Jandače a jeho kolegů se všeobecně hodně věřilo, ovšem světlé momenty přicházely především na menších podnicích typu evropské Tour. Ty vyvolávaly velká očekávání před akcí roku, ale po ní zbyl jen zmar.

Reprezentace nijak nevynikla na loňském Světovém poháru, kde uvízla ve skupině, dost jí k medaili chybělo na šampionátu v Paříži a necinklo to ani na korejských Hrách.

Ani Jandačova početná suita expertů nezměnila nic na velmi nízké produktivitě v klíčových okamžicích, kdy jde v turnajích do tuhého. Nikdo to z českých hráčů nedokázal vytřískat.

Proto se s notnou dávkou naděje směřuje k dalšímu svazovému výběru. Z ústředí ČSLH o víkendu vypadla oficiální formulka, že nové složení trenérského štábu přijde na přetřes v červnu.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud