Grönborg chce do NHL, švédskou reprezentaci převezme Garpenlöv | iSport.cz
31. srpna 2018 • 13:42

Grönborg chce do NHL, švédskou reprezentaci převezme Garpenlöv

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Rikard Grönborg stráví na švédské lavičce už jen sezonu
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Rikard Grönborg skončí po nadcházející sezoně na střídačce švédské hokejové reprezentace, kterou dovedl v posledních dvou letech k titulu mistrů světa. Na pozici hlavního kouče jej od sezony 2019/20 nahradí jeho dosavadní asistent Johan Garpenlöv."Jednali jsme s Rikardem o nové smlouvě, ale došli jsme k závěru, že po vypršení stávající skončí. Hlavně z osobních důvodů, protože plánuje žít v Severní Americe," uvedl generální sekretář švédské asociace Tommy Boustedt.

Svůj odchod po šampionátu na Slovensku potvrdil i padesátiletý Grönborg, který pro švédský hokej pracuje od roku 2006. Nejprve byl skautem u juniorských reprezentací, poté asistentem trenéra či koučem u osmnáctky, dvacítky i áčka. Členem realizačního týmu u dospělých je už osm let.

"Bylo to obtížné rozhodnutí, protože tohle je nejlepší hokejová práce, kterou můžete ve Švédsku mít. Ale všechno má svůj začátek a konec. Oba jsme věděli, že je čas jít dál," řekl Grönborg. A přiznal, že by jednou rád působil v některém z klubů NHL. "Samozřejmě že by to byla velká výzva, ale momentálně žádnou nabídku nemám. A NHL není jediná hokejová liga na světě," podotkl.

Garpenlöv je stejně starý jako Grönborg, jeho asistentem je dva roky. Bývalý vynikající útočník je dvojnásobným mistrem světa, v NHL odehrál přes 600 zápasů.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud