Hledání centrů pro reprezentaci: Kovář je pryč, po něm díra. Kdo ji zaplní? | iSport.cz
Pavel Ryšavý
1. září 2018 • 17:13

Hledání centrů pro reprezentaci: Kovář je pryč, po něm díra. Kdo ji zaplní?

TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jedno, jestli to má být klubová sezona nebo reprezentační akce. Ale pokud má být tým úspěšný, potřebuje dominantního centra, ideálně dva. Kvalitní střední útočník dělá hru, táhne nahoru svoje křídla, málokdy to platí opačně. Tohle je teď i jeden z hlavních úkolů štábu nového trenéra národního týmu Miloše Říhy. Jan Kovář odešel do NHL. Je potřeba najít nového silného hráče do středu útoku. „Máme jich pořád dost,“ věří současný asistent Robert Reichel.Byla to síla, když v českých barvách vyrazila na turnaj nadupaná sestava středních útočníků ve složení Jiří Dopita, Pavel Patera a Robert Reichel. Každé další jméno pak jen zvyšovalo palebnou sílu, David Výborný, Petr Čajánek, Václav Prospal. Pro trenéry velký komfort, pro soupeře divoká hrozba. Datace? Zlaté devadesátky a přelom století.

Pozice středního útočníka je pořád extrémně důležitá, i když se hokej za poslední roky tak mění. Jiná je i úloha pro centra, ovšem stále platí, že on je mozkem a klíčem k úspěchu. On je tím, kdo má puk nejčastěji, dovede určovat tempo hry, má stěžejní roli při defenzivní práci. Proto jsou tak cenění hráči typu Sidneyho Crosbyho, Jevgenije Malkina nebo Jonathana Toewse. Umí všechno, vyhrávají svoje minizápasy, postrkují tým nahoru a zlepšují hráče kolem sebe.

Pittsburghu dvojice Crosby + Malkin zajistila dva Stanley Cupy v řadě. Washington by si na něj asi taky nesáhl, kdyby neměl Jevgenije Kuzněcova s Nicklasem Bäckströmem. A hádejte, proč asi Toronto tak moc stálo o možnost přivést Johna Tavarese, když už má v kádru Austona Matthewse?

Čím větší kvalitou ve středu útoku disponujete, tím stoupá vaše šance na úspěšnou misi.

V národním týmu po odchodu výjimečné generace, do které patří i Robert Lang, Petr Nedvěd či Martin Straka, pomalu rostl problém. Kdo bude ten alfa samec?

Nyní všechno bije do očí víc a víc, materiál dochází. Čeští střední útočníci top úrovně v NHL?

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud