Pavel Ryšavý
Premium
1. září 2018 • 17:13

Hledání centrů pro reprezentaci: Kovář je pryč, po něm díra. Kdo ji zaplní?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Německo 5:2. Německý sen se rozplynul ve třetí třetině, Javorové listy slaví 28. titul
Brno - Zlín: Nejvěrnější masochisti! Transparent fans Zbrojovky vůči vedení klubu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jedno, jestli to má být klubová sezona nebo reprezentační akce. Ale pokud má být tým úspěšný, potřebuje dominantního centra, ideálně dva. Kvalitní střední útočník dělá hru, táhne nahoru svoje křídla, málokdy to platí opačně. Tohle je teď i jeden z hlavních úkolů štábu nového trenéra národního týmu Miloše Říhy. Jan Kovář odešel do NHL. Je potřeba najít nového silného hráče do středu útoku. „Máme jich pořád dost,“ věří současný asistent Robert Reichel.Byla to síla, když v českých barvách vyrazila na turnaj nadupaná sestava středních útočníků ve složení Jiří Dopita , Pavel Patera a Robert Reichel . Každé další jméno pak jen zvyšovalo palebnou sílu, David Výborný , Petr Čajánek , Václav Prospal. Pro trenéry velký komfort, pro soupeře divoká hrozba. Datace? Zlaté devadesátky a přelom století.

Pozice středního útočníka je pořád extrémně důležitá, i když se hokej za poslední roky tak mění. Jiná je i úloha pro centra, ovšem stále platí, že on je mozkem a klíčem k úspěchu. On je tím, kdo má puk nejčastěji, dovede určovat tempo hry, má stěžejní roli při defenzivní práci. Proto jsou tak cenění hráči typu Sidneyho Crosbyho , Jevgenije Malkina nebo Jonathana Toewse. Umí všechno, vyhrávají svoje minizápasy, postrkují tým nahoru a zlepšují hráče kolem sebe.

Pittsburghu dvojice Crosby + Malkin zajistila dva Stanley Cupy v řadě. Washington by si na něj asi taky nesáhl, kdyby neměl Jevgenije Kuzněcova s Nicklasem Bäckströmem. A hádejte, proč asi Toronto tak moc stálo o možnost přivést Johna Tavarese, když už má v kádru Austona Matthewse?

Čím větší kvalitou ve středu útoku disponujete, tím stoupá vaše šance na úspěšnou misi.

V národním týmu po odchodu výjimečné generace, do které patří i Robert Lang, Petr Nedvěd či Martin Straka , pomalu rostl problém. Kdo bude ten alfa samec?

Nyní všechno bije do očí víc a víc, materiál dochází. Čeští střední útočníci top úrovně v NHL?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Čtvrtfinále Česko - USA Program Tabulky skupin Pavouk play off Soupiska Stadiony Rozhodčí Hokej dnes v TV Sestřihy MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 se koná od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehraje i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve které se utká s hokejisty USA.

Hokej dnes * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud