Hledání centrů pro reprezentaci: Kovář je pryč, po něm díra. Kdo ji zaplní? | iSport.cz
Pavel Ryšavý
1. září 2018 • 17:13

Hledání centrů pro reprezentaci: Kovář je pryč, po něm díra. Kdo ji zaplní?

Reklama
TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jedno, jestli to má být klubová sezona nebo reprezentační akce. Ale pokud má být tým úspěšný, potřebuje dominantního centra, ideálně dva. Kvalitní střední útočník dělá hru, táhne nahoru svoje křídla, málokdy to platí opačně. Tohle je teď i jeden z hlavních úkolů štábu nového trenéra národního týmu Miloše Říhy. Jan Kovář odešel do NHL. Je potřeba najít nového silného hráče do středu útoku. „Máme jich pořád dost,“ věří současný asistent Robert Reichel.Byla to síla, když v českých barvách vyrazila na turnaj nadupaná sestava středních útočníků ve složení Jiří Dopita, Pavel Patera a Robert Reichel. Každé další jméno pak jen zvyšovalo palebnou sílu, David Výborný, Petr Čajánek, Václav Prospal. Pro trenéry velký komfort, pro soupeře divoká hrozba. Datace? Zlaté devadesátky a přelom století.

Pozice středního útočníka je pořád extrémně důležitá, i když se hokej za poslední roky tak mění. Jiná je i úloha pro centra, ovšem stále platí, že on je mozkem a klíčem k úspěchu. On je tím, kdo má puk nejčastěji, dovede určovat tempo hry, má stěžejní roli při defenzivní práci. Proto jsou tak cenění hráči typu Sidneyho Crosbyho, Jevgenije Malkina nebo Jonathana Toewse. Umí všechno, vyhrávají svoje minizápasy, postrkují tým nahoru a zlepšují hráče kolem sebe.

Pittsburghu dvojice Crosby + Malkin zajistila dva Stanley Cupy v řadě. Washington by si na něj asi taky nesáhl, kdyby neměl Jevgenije Kuzněcova s Nicklasem Bäckströmem. A hádejte, proč asi Toronto tak moc stálo o možnost přivést Johna Tavarese, když už má v kádru Austona Matthewse?

Čím větší kvalitou ve středu útoku disponujete, tím stoupá vaše šance na úspěšnou misi.

V národním týmu po odchodu výjimečné generace, do které patří i Robert Lang, Petr Nedvěd či Martin Straka, pomalu rostl problém. Kdo bude ten alfa samec?

Nyní všechno bije do očí víc a víc, materiál dochází. Čeští střední útočníci top úrovně v NHL?

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinud