Miroslav Horák
29. září 2022 • 15:25

Havlát novým manažerem nároďáku. K ruce má Židlického, Jalonen posílí

Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Byl jsem skeptik, ale Priske byl dobrý krok, říká Lafata. Z Čechů by Spartu mohl vést...
Růžičkův triumf! Se Slovanem obral krajana Stavjaňu. Má to už za sebou? ptali se místní
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vše je odhlasováno a odsouhlaseno. Hokejový národní tým našel nového generálního manažera. Po odstupujícím Petru Nedvědovi přebírá žhavé křeslo 41letý Martin Havlát, někdejší vynikající křídelní útočník. K ruce dostane Marka Židlického, bývalého renomovaného obránce, jenž bude nadále působit v roli asistenta hlavního trenéra u české reprezentace do dvaceti let.Informaci serveru iSport.cz po patnácté hodině potvrdil prezident Českého hokeje Alois Hadamczik . „Vybral jsem kluky na základě vlastních zkušeností. Jak Martina Havláta, tak Marka Židlického perfektně znám, zažil jsem s nimi jenom výborné věci.“

Novinka prošla hlasováním výkonného výboru, všichni zúčastnění byli pro.

Jak si nové tváře u áčka reprezentace rozdělí úkoly? Havlát má pozici generálního manažera, Židlický bude jeho asistentem.

„Od Havliho očekávám plnění převážně diplomatických úkolů, jednání s generálními manažery klubů NHL, jednání s lidmi z IIHF a samozřejmě bude v úzkém kontaktu s našimi hráči, především těmi z NHL. Cílem je, aby naši hráči byli v otázce reprezentování České republiky zarputilí a maximálně ochotní. Židla se bude věnovat spíše sportovní otázce,“ pokračuje Hadamczik. „Oba kluci mají výborné vystupování, i na to sázím.“

Zásadním způsobem se mění postavení hlavního kouče Kariho Jalonena. Ten byl donedávna v týmové hierarchii pod GM Petrem Nedvědem . Odteď to bude jinak. Finský stratég povýší do role šéfa národního mužstva.

„Vracíme se k tomu, co bylo pro náš hokej typické a co nám neslo v minulosti velké úspěchy. Hráče si bude vybírat hlavní trenér, jenž rozhodne o tom, koho povolá, koho ne. Bude mít ve výběru poslední slovo, byť konzultace s generálním manažerem je jasná a logická,“ konstatuje Hadamczik s tím, že se jednalo o jeho návrh, jenž byl bez námitek přijat.

Podívejte se, jak vypadala v roce 2017 Havlátova rozlučka s kariérou

Martin Havlát se loučí s kariérou! Kdo nastoupil v jeho týmu?
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
2

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Hokejová Liga mistrů * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud