Vítkovice válí! Vyhrály popáté v řadě, Zlín si doma ani neškrtl

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

EXKLUZIVNÍ VIDEOSESTŘIH | Hokejová extraliga dnes měla na programu dohrávku 34. kola mezi Zlínem a Vítkovicemi. Přímý souboj o první šestku zvládly lépe hosté. Zlín zahájil sérii tří zápasů na domácím ledě, hned ten první ale padl 3:0 a bodově naprázdno vyšel už potřetí.

Před zápasem hráči i diváci uctili minutou ticha památku bývalého zlínského hokejisty Jaroslava Stuchlíka staršího, jenž zemřel dnes ráno ve věku 80 let.
První třetina nabídla oboustranně svižný hokej, jemuž kralovali brankáři.

Do velké šance se ve vlastním oslabení dostal Leška, jenž se sám řítil na gólmana Šindeláře, kterého ale neprostřelil. V závěru početní výhody se Burger prokličkoval domácí obranou a ranou zblízka překonal strážce domácí branky Kašíka.

Zajímavá situace nastala v samotném závěru třetiny, kdy Húževka skóroval zároveň se sirénou. Rozhodčí si proto kvůli přesnému určení času, v němž gól padl, vyžádal konzultaci s videorozhodčím. Následně branku uznal a hosté tak měli k dobru už dvoubrankový náskok.

V dalším průběhu Vítkovice dobře bránily střední pásmo a Zlín se dostával do útočné třetiny jen s obtížemi. V přečíslení dvou na jednoho Kubiš přihrál Sedláčkovi, jenž ale promáchl. Na opačné straně v ponechané výhodě přidal třetí gól Vítkovic Kucsera. I přes nepříznivý vývoj zápasu se domácí tlačili do útoku, ale když už se dostali ke střele, tak mířili vedle branky.

Od třetí třetiny vystřídal Kašíka ve zlínské brance Horčička. Ten sice již neinkasoval, ale jeho spoluhráči se střelecky neprosadili. Vítkovice si slibný náskok bezpečně pohlídaly a od návratu ze Spenglerova poháru v Davosu ztratily v pěti utkáních jediný z 15 bodů, které byly ve hře.

SESTŘIH: 34. kolo hokejové extraligy, Zlín - Vítkovice 0:3

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Burger (Vandas), 20. Húževka (Vandas, Burger), 37. Kucsera (Kolouch, E. Němec). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 3686.

Zlín: Kašík (41. Horčička) - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, P. Sedláček, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Vítkovice: Šindelář - Kovář, Barinka, Sloboda, Kudělka, M. Hruška, Pastor, Bail - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíče

Hosté: 8:27. Burger, 19:59. Húževka, 36:21. Kucsera

Domácí: Kašík (41.Horčička) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Valenta – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Ondráček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Kubiš, Sedláček, Okál.

Hosté: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Pastor, Kovář, Bail – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Vandas – Němec, Kolouch, Kucsera.