Liberec vyhrál i bez Nedvěda, gólovou přestřelku rozhodl po nájezdech

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

EXKLUZIVNÍ VIDEOSESTŘIH | V předehrávce 47. kola hokejové extraligy hostila Slavia Liberec, kterému chybí zraněný kapitán Petr Nedvěd. Bílí Tygři chtěli mermomocí nahlédnout do desítky, což se jim podařilo. Promarnili však tříbrankové vedení a vybojovali jen dva body za výhru po nájezdech.

Úvod utkání šance nenabídl, ale v páté minutě se radovala z vedení Slavia. Liberecký gólman Melicherčík chybně rozehrál za brankou na Skokana, ten z rohu uvolnil mezi kruhy Růžičku mladšího, který prostřelil nepřipraveného Melicherčíka. Vyrovnat mohl v sedmé minutě osamocený Kica, ale Furch vyrazil jeho forhendovou střelu i bekhendovou dorážku.

Pražané pak nevyužili 87 sekund přesilovky pěti proti třem a sami následně v oslabení ve 12. minutě inkasovali. Kotouč se odrazil mezi kruhy k Gřegořkovi, který se trefil přesně k levé tyči. V další přesilovce našel Derner na levé kruhu Čuttu, který otočil stav. Slavia ale také v početní výhodě vyrovnala, když Kadlecovu přihrávku zužitkoval volný Bednář.

Liberec se vrátil do vedení ve 26. minutě ve vlastním oslabení. Za brankou Slavie si nerozuměl Furch s Valachem, po přihrávce Valského Vlach nadvakrát překonal vrátivšího se slávistického gólmana. Za 82 vteřin se trefil z levého kruhu při Žejdlově trestu Bulík a v polovině utkání zakončil další akci Bílých Tygrů kanonýr Bartek.

Do branky Slavie se postavil místo Furcha Svoboda, už předtím kouč Růžička starší zamíchal i sestavou. Slavia se dočkala hned za 52 vteřin snížení, když Melicherčík vyrazil puk jen před sebe a ten dorazil Tomica. Hned za 27 sekund mohl stejný hráč podobně přidat další branku, ale fauloval jej v poslední chvíli Dušek. V přesilovce trefil Žejdl tyč a další jeho pokus zblokoval Výtisk.

Liberec mohl ještě v závěru druhé části zvýšit náskok. Po přečíslení dvou na jednoho po Vampolově přihrávce vychytal Zachu Svoboda a pak trefil Bartek po úniku tyč. To se hostům vymstilo. Ve 43. minutě nabil Bednář Krenželokovi, který prostřelil Melicherčíka mezi betony. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, když se kotouč odrazil před odkrytou branku k Žejdlovi.

Otočit stav mohl Bednář, ale minul pravou tyč. Za hosty zahrozil Bulíř, za obratem se však nadále tlačila i Slavia a Jelínek trefil ve 49. minutě tyč. Prodloužení neodvrátil ani další Bednářův pokus či střela hostujícího Valského. V nastavení měl šanci domácí Valach, ale rozhodla až pátá série nájezdů. Hrdinou utkání se stal Bartek.

SESTŘIH: 47. kolo hokejové extraligy, Slavia - Liberec 5:6 po sam. nájezdech

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 1:3, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Skokan), 17. Bednář (Kadlec, V. Růžička ml.), 32. Tomica (P. Jelínek), 43. Krenželok (Bednář, Skokan), 45. Žejdl (Kolařík, P. Jelínek) - 12. Gřegořek (Bartek, Bulík), 14. Čutta (Derner, Bulíř), 26. J. Vlach (Valský), 28. Bulík (Bartek), 31. Bartek (Víšek), rozhodující sam. nájezd Bartek. Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 3158.

Slavia: Furch (31. A. Svoboda) - Kadlec, Holub, Valach, Kolařík, Wharton, Štich, od 30. navíc Knot - Bednář, Žejdl, Krenželok - Stránský, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - T. Doležal, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Liberec: Melicherčík - Čakajík, Derner, Gřegořek, Výtisk, Čutta, Vitásek - Zacha, Vampola, Bulíř - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, T. Urban, J. Vlach - Jass, Dušek, Kica. Trenéři: Hynek a M. Čern

Bílí Tygři Liberec

Domácí: 04:11. Růžička, 16:34. Bednář, 31:12. Tomica, 42:49. Krenželok, 44:54. Žejdl

Hosté: 11:28. Gřegořek, 13:23. Čutta, 25:42. Vlach, 27:04. Bulík, 30:20. Bartek, . Bartek

Domácí: Furch (31. Svoboda) – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Sklenář, Růžička, Skokan – Tomica, Jelínek, Stránský – Poletín, Klhůfek, T. Doležal

Hosté: Melicherčík – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek, Říha – Zacha, Vampola, Bulíř – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Urban, Vlach – Jass, Dušek, Kica