SESTŘIH: Liberci se play off vzdálilo, doma padl s Litvínovem

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Liberce ve středeční dohrávce 50. kola extraligy krok blíž k předkolu play off neudělali. Na domácím ledě si potřebovali poradit s Litvínovem, ale po sérii pěti výher se zasekli a prohráli 0:2, když skóre otevřel ve 26. minutě Jánský, a výhru Vervy pečetil do prázdné branky Hübl.

Hosté: 25:54. Jánský, 59:35. Hübl

Domácí: Lašák (Vaněček) – Gřegořek, Šimek, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Ulrych, Plutnar – Bulík, Vampola, Bulíř – Urban, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Balaštík – Vlach, Bakoš

Hosté: Francouz (Horák) – Pavelka, Gula, Baránek, Pavlík, Chaloupka, Štindl, Sklenička – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Petružálek, Šrámek – Trávníček (C), Gerhát, Martynek – Jurčík, Piroš, Majdan

Fraňo, Horák – Brejcha, Suchánek

Home Credit Aréna

5 409 diváků

SESTŘIH: dohrávka 50. kola extraligy, Liberec - Litvínov 0:2

Litvínov počtvrté v řadě naplno bodoval a potvrdil tak druhé místo v tabulce.

Liberečtí vstoupili do zápasu aktivně. Na zteč je hnala velká touha po plném bodovém zisku, jímž by se po úterních výsledcích dotáhli k desáté příčce, kterou nyní drží Vítkovice, na jediný bod. Brzkou přesilovku při Trávníčkově vyloučení ovšem přes šance Bakoše a Výtiska nezužitkovali a poté začali vystrkovat růžky i hosté. Druhý tým tabulky byl při svých šancích nebezpečnější, na brankáře Lašáka ale hosté recept nenašli.

Povedlo se jim to až v 26. minutě, kdy seděl na trestné lavici Gřegořek. Bek Pavlík si vyměnil puk s Ručinským, poté ho bez přípravy napálil od modré čáry směrem na Lašáka, před nímž úspěšně tečoval Jánský. Sudí si ještě u videorozhodčího překontrolovali, zda se tak stalo v souladu s pravidly, a poté mohli potvrdit vedení Vervy. Lukeš navíc ve velké šanci minul branku.

Smolný start. Liberci se v první třetině zranili tři hráči

Ve 34. minutě zkusil štěstí ihned po buly Bakoš, brankář Francouz byl však se svou lapačkou dostatečně rychlý. Ještě před druhou přestávkou připravil Pavelka parádní přihrávkou od modré čáry obrovskou šanci Ručinskému, ten ale selhal a zakončil jen do boční sítě.

V úvodu třetího dějství zahrozil Bakoš, jenže Francouz byl nadále velmi pozorný. Na druhé straně vzal na sebe koncovku přečíslení dvou na jednoho Petružálek, ani Lašák se však nechtěl nechat zahanbit a držel naděje svého týmu nad vodou. Chvilku poté si poradil i se samostatným únikem Hübla.

Poté začal sílit tlak domácích. Vampola pálil z dobré pozice, dostal se i k odraženému puku, jenže ve velké šanci zakončil mimo. Následovala početní výhoda Bílých Tygrů, ani ta kýžené vyrovnání nepřinesla. I ve zbytku hrací doby se hrálo před Francouzem, 56 vteřin před koncem to Liberec zkusil v power play, jenže Hübl s Jánským si precizně pohráli s jediným bránícím hráčem domácích a definitivně rozhodli.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
26. Jánský (Pavlík, Ručinský), 60. Hübl (Jánský). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5409.
Liberec: Lašák - Šimek, Gřegořek, Výtisk, Derner, Vitásek, Ulrych, Plutnar - Bulíř, Vampola, Bulík - Valský, Filippi, T. Urban - Balaštík, P. Jelínek, Krenželok - Bakoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Litvínov: Francouz - Gula, T. Pavelka, Pavlík, Baránek, Štindl, Chaloupka, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Šrámek, Petružálek, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

1. Třinec 52 32 4 3 13 183:117 107
2. Litvínov 52 30 6 3 13 167:120 105
3. Brno 52 28 3 5 16 153:135 95
4. Sparta 52 27 6 1 18 194:140 94
5. Hradec Králové 52 26 3 1 22 136:131 85
6. Zlín 52 22 5 5 20 145:153 81