Kometa v domácí odvetě sfoukla Slovan 5:1, Litvínov zdolal Chabarovsk

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

HOKEJOVÉ PŘÍPRAVY | Hokejisté brněnské Komety v dalším přípravném zápase na novou sezonu porazili Slovan Bratislava. V domácí odvetě nastříleli soupeři z KHL pět branek a vyhráli 5:1. I obhájci titulu z Litvínova si poradili s celkem z KHL, když Chabarovsk porazili 4:2. Za hosty se trefili Miklík a Tomáš Zohorna. Naopak Třinec s Torpedem Nižnij Novgorod v rámci domácího Steel Cupu padl 3:4.

HC Slovan Bratislava

Domácí: 03:07. Hruška, 27:48. Ostřížek, 43:08. Němec, 49:20. Zohorna, 52:12. Zohorna

Hosté: 58:53. Starosta

Domácí: Falter (Čiliak) – Stehlík, Kaberle (A), Kuboš, Malec, Kováčik, Hanzlík, Ptáček, Dlapa – Mrázek, Hruška (A), Ostřížek – Vondráček, Koreis, Burian – Zohorna, Čermák (C), Káňa – Svoboda, Němec, Dočekal – Raška. Trenér: Alois Hadamczik

Hosté: Brust (Pavlas) – Starosta, Švarný, Mihalik, Luža, Frolo, Kozák, Valach, Sersen – Jeglič, Tičar, Šťastný – Puliš, Murley, Bartovič – Viedenský, Skalický, Lušňák – Bulík, Protasenja, Skokan – Petráš, Rosandič. Trenér: Miloš Říha

Čech, Polák – Reich, Skopal

DRFG Arena

5431 diváků

Kometa před 5431 diváky vedla po trefách Jana Hrušky, Davida Ostřížka, Vojtěcha Němce a dvou gólech Hynka Zohorny už 5:0. Tým českého trenéra Miloše Říhy staršího se prosadil až 67 sekund před koncem, kdy pokazil Martinu Falterovi čisté konto Tomáš Starosta. Před týdnem se oba soupeři utkali ve slovenské metropoli a po remíze 4:4 prohrál výběr Aloise Hadamczika po nájezdech.

Chabarovsk vedl v Litvínově po trefách Slováka Michela Miklíka a nové české posily Tomáše Zohorny 2:0. Stav srovnal dvěma góly Peter Jánský a v 59. minutě rozhodl František Lukeš. Výsledek ještě pojistil při power play Karel Kubát.

Třinec prohrával 0:2 a 1:3, ale na začátku třetí třetiny dokázali bleskově vyrovnal Vladimír Dravecký s Radimem Matušem. V 56. minutě ale rozhodl ve prospěch Torpeda svou druhou brankou v utkání Švéd Carl Klingberg.

V západočeském derby se Plzeň rozešla po běžné hrací době s Karlovými Vary 3:3 a v nájezdech rozhodl utkání pro hostující Energii Martin Bartek. Stejným výsledkem skončil také duel Liberce s Mladou Boleslaví, ale v rozstřelu se radovali domácí Bílí Tygři. Svou druhou trefou v utkání rozhodl Michal Řepík. Hradec Králové vyhrál na ledě své nové farmy Litoměřic 6:3.

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 50. a 53. H. Zohorna, 4. J. Hruška, 28. Ostřížek, 44. V. Němec - 59. Starosta.

HC Stadion Litoměřice - Mountfield Hradec Králové 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)
Branky: 19. a 37. Z. Doležal, 10. Brandejský - 33. a 53. R. Červený, 26. Kudrna, 29. Dej, 32. Šimánek, 54. Ihnacak.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Indrák, 6. Poletín, 46. Jeřábek - 20. Koblasa, 26. Duda, 45. Gríger, rozhodující sam. nájezd Bartek.

HC Verva Litvínov - Amur Chabarovsk 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Branky: 43. a 49. Jánský, 59. Lukeš, 60. Kubát - 35. Miklík, 39. T. Zohorna.

Hokejový Steel Cup v Třinci:
HC Oceláři Třinec - Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 30. Rufer, 42. Dravecký, 43. Matuš - 22. a 56. Klingberg, 6. Pepeljajev, 40. Kuljomin.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2)
Branky: 30. a rozhodující sam. nájezd Řepík, 39. Vampola, 48. Birner - 14. Jarůšek, 48. Hyka, 55. R. Hruška.