SESTŘIHY: Pardubice famózně obrátily, Sparta zastavila Liberec

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Sparty se vytáhli proti lídrovi z Liberce a soupeři díky výhře 5:2 ukončili desetizápasovou vítěznou šňůru. Klíčem byla povedená druhá část hry, kterou pražský tým vyhrál 3:0. Velká paráda byla k vidění také v Pardubicích. Na začátku druhé třetiny sice domácí prohrávali s Vítkovicemi už 0:3, nakonec ale díky trefě Petra Sýkory slavili výhru 4:3 v prodloužení.

Sparta ukončila vítězné tažení Liberce

Hokejisté Sparty porazili ve 33. kole extraligy suverénně vedoucí Liberec 5:2 a ukončili tak desetizápasovou vítěznou sérii Bílých Tygrů. Pražané o výhře nad sokem, jemuž v domácím prostředí podlehli naposledy v září 2011, rozhodli ve druhé třetině, kterou před 11.105 diváky vyhráli 3:0. Dva góly vítězů vstřelil Robert Sabolič.

SESTŘIH: 33. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC Bílí Tygři Liberec 5:2

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Čajkovský (Sabolič, Netík), 25. Sabolič (Švrček, Hamilton), 28. Hamilton (J. Mikuš, Hrbas), 32. Buchtele (Přibyl, Eminger), 59. Sabolič (Klimek, Hamilton) - 2. Valský (P. Jelínek, Krenželok), 43. Bakoš (Bulíř, Derner). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.105.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, od 21. navíc Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Bílí Tygři Liberec

Domácí: 08:12. Čajkovský, 24:38. Sabolič, 27:15. Hamilton, 31:31. Buchtele, 58:49. Sabolič

Hosté: 01:12. Valský, 42:33. Bakoš

Domácí: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele (A), Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát (A), Pech, Netík (C) – Kudrna, Dragoun, Procházka – Černoch.

Hosté: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola (A), Řepík – Radivojevič (A), Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Stránský.

Hodek, Hejduk – Jelínek, Pešek

O2 arena

11 105 diváků

Zlín zdolal Olomouc 4:2 a vyhrál počtvrté v řadě

Hokejisté Zlína porazili v 33. kole extraligy Olomouc 4:2 a vůbec poprvé v sezoně dokázali vyhrát čtyřikrát za sebou. Dvěma góly se na tom podílel lotyšský útočník Roberts Bukarts. Berani se posunuli na deváté místo. Olomouc si naopak připsala pátou prohru z posledních šesti utkání.

SESTŘIH: 33. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Olomouc 4:2

PSG Zlín - HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 22. Ondráček (Kubiš, Matějíček), 44. Kubiš, 51. Bukarts (P. Holík), 60. Bukarts (Kašík) - 53. P. Kafka (Jaroměřský), 56. Buc (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6080.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - P. Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Jergl, Kucharczyk, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hosté: 52:06. Holec, 55:17. Buc

Domácí: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Čachotský – Sýkora, Cibák, Šťastný – Čech.

Hosté: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík, Skrbek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Houdek, Ondrušek – Laš, Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Zeman, Kafka – Holec, Jergl, Kucharczyk.

Fraňo, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.

ZS Luďka Čajky

Sýkora zařídil výhru Pardubic

Hokejisté Pardubic vyhráli ve 33. kole extraligy nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasu. Ostravané vedli na začátku druhé třetiny už o tři branky, ale Dynamo dokázalo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení. V něm rozhodl o bonusovém bodu pro Dynamo svým druhým gólem v utkání Petr Sýkora, který si celkem připsal čtyři kanadské body. Vítkovice prohrály deváté z posledních deseti utkání.

SESTŘIH: 33. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 po prodloužení

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Čáslava (Redenbach, P. Sýkora), 29. Marcinko (P. Sýkora, Štajnoch), 42. P. Sýkora (Gregorc, Redenbach), 63. P. Sýkora (Čáslava) - 7. Hovorka (Štich, Štencel), 14. Tomi (M. Hlinka), 21. Kucsera (Vandas). Rozhodčí: Úlehla, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Štich (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7057.

Pardubice: Kristan (21. Maxwell) - Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík - Orsava, Nahodil, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Venkrbec, Cetkovský - Rapáč, Kaut, Moučka - Pipek. Trenéři: R. Král a M. Zadina.

Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Pastor, Kovář, Štencel, Štich - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Burger, E. Němec - Hovorka, Strapáč, J. Káňa - Tomi, M. Hlinka, Húževka. Trenér: Svozil.

Hosté: 06:11. Hovorka, 13:49. Tomi, 20:38. Kucsera

Domácí: Kristan (20. Maxwell) – Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Havlík, J. Zdráhal – Orsava, Nahodil, Rolinek – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Venkrbec, Cetkovský – Rapáč, Kaut, Moučka – Pipek.

Hosté: Kantor (Dolejš) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor, Štencel, Štich – Vandas, Kolouch, Kucsera – P. Zdráhal, Burger, Němec – Hovorka, Strapáč, Káňa – Tomi, Hlinka, Húževka.

Úlehla, Šindler – Lhotský, Svoboda

Tipsport arena

7057 diváků

Růžička vychytal Mladé Boleslavi výhru

Hokejisté Mladé Boleslavi zdolali ve 33. kole extraligy na domácím ledě Litvínov 2:0 a dosáhli teprve na druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítěznou trefu zaznamenal ve 26. minutě Tomáš Hyka a výsledek pojistil gólem do prázdné branky při power play Pavel Musil. Čisté konto udržel při svém prvním startu od začátku v sezoně brankář Martin Růžička, který nastoupil při zranění Davida Ritticha.

SESTŘIH: 33. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Hyka (Bárta), 60. Musil (Klimenta, Lenc). Rozhodčí: Lacina, Hrubý - Hynek, Belko. Vyloučení: 8:7, navíc Kubát (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3971.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, Klepiš, Pacovský - M. Látal, Musil, Lenc - Hyka, Urban, Klimenta - Bárta, R. Hruška (41. Kubica), L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Litvínov: Petrásek - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, F. Pavlík, Frolo, Gula, Z. Sklenička - Lukeš, Duda, M. Hořava - Trávníček, R. Hanzl, Martynek - Piroš, Gerhát, Vantuch - J. Doležal, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Hosté:

Domácí: M. Růžička (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný, Hes – Jarůšek, Klepiš, Pacovský – Látal, Musil, Lenc – Hyka, Urban, Klimenta – Bárta, Hruška, Pabiška (C) – Kubica

Hosté: Petrásek (Janus) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula, Sklenička – Lukeš, Duda, Hořava – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Piroš, Gerhát, Vantuch – Doležal, Válek, Jurčík

Hrubý, Lacina – Hynek, Belko

ŠKOENERGO Aréna

3 971 diváků

Chomutov zabral po třech prohrách

Hokejisté Chomutova zvítězili ve 33. kole extraligy nad předposledními Karlovými Vary 3:1 a zabrali po třech porážkách za sebou. Třemi asistencemi se na tom podílel lídr produktivity Roman Červenka. Energie prohrála třetí z posledních čtyř duelů.

SESTŘIH: 33. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 36. Skinner (Červenka), 37. Rutta (Červenka), 60. V. Růžička ml. (Červenka) - 55. T. Rachůnek (Marosz, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4903.

Chomutov: J. Čech - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Pereťagin, J. Mrázek, Dlapa - Hřebejk, Červenka, Ölvecký - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Chlouba, Dušek, Sklenář - Hlava, Račuk, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Benák, Gulaši, Rodney, Sičák, J. Tomeček, Redlihs - Koblasa, Vachovec, Gorčík - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Huna - V. Tomeček, Osmík, Harkabus. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

Hosté: 54:31. Rachůnek

Domácí: Čech (Kopřiva) – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Harant, Dlapa, Mrázek – Ölvecký, Červenka, Hřebjek "A" – Vondrka "C", Růžička, Květoň – Sklenář, Dušek, Chlouba – Chrpa, Račuk, Hlava. Trenér: Vladimír Růžička starší.

Hosté: Závorka (Habal) – Gulaši, Benák, Bičánek "C", Dvořák, Sičák "A", Rodney, Redlihs, J. Tomeček – Gorčík, Vachovec "A", Koblasa – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Huna, Bulík, Bartek – Harkabus, Osmík, V. Tomeček. Trenér: Peter Oremus.