Jiří Punčochář
5. října 2016 • 21:40

Proč Kometa kraluje extralize? Brněnské hvězdy září na přeskáčku

Reklama
TOP VIDEA
Plzeň dorazila slavit na „tanku“. Kde jsou ty m***y pražský, řval Šádek Plzeň dorazila slavit na „tanku“. Kde jsou ty m***y pražský, řval Šádek
Lafata: Pro tyhle chvíle jsem hrál fotbal. Jsem rád, že končím na vrcholu Lafata: Pro tyhle chvíle jsem hrál fotbal. Jsem rád, že končím na vrcholu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vysoké cíle, s nimiž vstupovala do sezony, nejsou ničím novým v podání Komety Brno. Naplnit je, to už bývá pod Špilberkem v základní části jiná písnička. Aktuální ročník je nejlepším ze všech, do nichž Brňané od návratu do nejvyšší soutěže vstupovali. Posílený tým se pyšní drtivou koncovkou, výborně mu chytají oba brankáři a dovede si sílu rozložit do více pětek. Díky tomu je na prvním místě tabulky.První pětka

Výkladní skříň mužstva, jeho první pětka, je parádně nablýskaná. Martin Erat (5+6) s Markem Kvapilem (5+8) okupují první dvě příčky kanadského bodování soutěže, Martin Nečas jako jejich centr je nejlépe bodujícím hráčem do 20 let (2+2), obránce Ondřej Němec se dělí o první místo v hodnocení plus/minus (+8). Oba hlavní lídři využili dvakrát přesilovku, po jednom gólu dali rovněž v oslabení. První pětka Komety má obrovskou sílu.

28 
Tolik bodů si členové prvního brněnského útoku připsali během prvních devíti kol. Obránci Ondřej Němec a Jan Štencel, kteří hrají za nimi, přidali 13 bodů (7+6).

Kometa Brno kraluje po devíti kolech extralize

 Gólman

Zranění jedničky Marka Čiliaka tomu chtělo, že se výrazné zápasové porce dostává hned od začátku soutěže i jeho náhradníkovi Karlu Vejmelkovi. Na jistotě v brankovišti to není poznat, dvacetiletý Vejmelka si dokonce vede statisticky lépe než Čiliak. Zejména v zápasech venku je výkon brankáře pro Kometu bezpodmínečný, i díky němu se na stranu brněnského souboru lámou zápasy jako například v Plzni nebo v Karlových Varech.

Brněnští brankáři v extralize 
(úspěšnost zákroků)
3. Karel Vejmelka 94,12 % 
7. Marek Čiliak 92,05 %

Karel Vejmelka předvádí v brance výborný výkony

 Variabilita sestavy

Složení hlavních tří formací se sice ustálilo tak, že většinu zápasů odehrají ve stejném složení, není to však dogma. Poznat je to hlavně na prvním útoku, kde je vychováván 17letý talent Martin Nečas, v některých fázích utkání však místo něho mezi Martinem Eratem a Markem Kvapilem alternují výrazně zkušenější centři jako Vojtěch Němec nebo Jan Hruška. Pak se sestava může zase vrátit do původního tvaru, nebo Kometa dohraje duel na tři pětky a na ostřílené borce.

13:48
Průměrný ice time Jana Hrušky, začínajícího zápasy ve čtvrté formaci. Naskakuje mu i v přesilovkách, do nichž ho trenéři zařazují.

Jan Hruška

 Mladíci

Zapojování mladých hráčů do týmu je jedním z hlavních motivů Komety. Daří se to zdárně, do šlapajícího mužstva během devíti kol nakouklo hned šest hráčů s mřížkou před obličejem. Nejvýrazněji se prosazuje Martin Nečas, centr první útočné řady. Trenéři mladíky nasazují pozvolně, ale stane se, že se sejdou na ledě ve větším počtu, jako například při bránění těsného náskoku v Pardubicích.

Vytížení mladíků

Martin Nečas 14:01 (20) 
Roman Dymáček 9:35 (14) 
Filip Dvořák 7:04 (12) 
Libor Zábranský ml. 5:37 (7) 
Filip Král 4:41 (7) 
Adam Gajarský 3:21 (6) 
(v závorce je průměrný počet střídání na zápas)

Martin Nečas patří k největším nadějím brněnské Komety

Zapojení více zbraní

Ve dvou zápasech z devíti se Kometě střelecky prosadily tři útoky, v pěti dalších skórovali hráči alespoň ze dvou útočných formací. V širokém kádru má svoje slovo i třetí řada silových forvardů, která rozhodla už dva duely.

V číslech to vypadá tak, že produktivitu týmu drží především první dvě trojice, zároveň se však pouze jednomu hráči podařilo vstřelit gól ve třech zápasech po sobě. Jinak se střelci střídají, a pokud se zrovna nedaří jedné řadě, mohou se trenéři opřít o jinou.

Jak střílí góly brněnské útoky

12 Kvapil, Nečas, Erat 
12 Zaťovič, V. Němec, Haščák 
8 Káňa, Čermák, Dočekal 
3 Hruška a další hráči 
(zbývajících pět gólů dali obránci)

Vojtěch Němec v dresu brněnské Komety

Z V VP PP P Skóre B

 

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze