Autor: mir
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Obyčejně sbírá vítězné trefy, Jiří Šimánek patří v tomto směru mezi nejlepší v historii extraligy. Ale v pátek večer se do kronik zapsal jinak. A nebude na to v dobrém vzpomínat. V jeho podání to byl ukázkový vlastní gól, kterým v 52. minutě poslal Litvínov ke konečné výhře 3:0. Co je zajímavé…

Před jedenácti měsíci se stejně trefil doma proti Vítkovicím. „Už to mám na obě dvě strany, ještěže tady není třetí,“ vtipkoval Šimánek . Co mu také zbývalo, než být nad věcí.

Hradec Králové - Litvínov: Kuriózní trefa! Šimánek si dal vlastní gól přes celé hřiště

Běžela 52. minuta a v hradecké Fortuna Areně padl na hradeckého útočníka pořádný pech. Při signalizované výhodě po litvínovském faulu se domácí nastěhovali do útočné třetiny v šesti hráčích, v hloubi pásma Šimánek vracel puk zpátky na modrou, jenže tam bekům proklouzl a mašíroval si to rovnou do opuštěné branky…

„Stalo se mi to podruhé, možná to přijde i potřetí, ale hlavu si z toho nedělám,“ pokračoval Šimánek. „Ale kdybych věděl, že se mi to poprvé stalo přesně před jedenácti měsíci, radši ten puk zašlápnu. Co k tomu dál říct? Rychle zapomenout,“ měl po ruce jediný možný recept.

Nad kuriozitou se netrápil, protože i bez ní by kompaktní Verva v Hradci vyhrála. Byla jednoznačně lepší. „Kdyby se mi to stalo za nerozhodnutého stavu, asi bych byl nas… víc. Takhle to vlastně jen dokreslilo průběh utkání.“

Hosté: 03:32. T. Pavelka, 33:56. J. Doležal, 51:27. Lukeš

Domácí: Rybár – Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Köhler, T. Knotek, Červený – R. Pavlík, Nedvídek, Bulík.

Hosté: Janus – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – Gerhát, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, J. Doležal.