Lubinovi se pardubické tempo nezdálo: Chvílemi jsme spali

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Pardubický brankář Milan Klouček začal zápas tím, že vychytal sólo karlovarského Ondřeje Beránka. Ale stejně byl mrzutý, poslední akce utkání skončila pukem za jeho zády. Dynamo prohrálo 2:3 po prodloužení. „Gól v prodloužení beru na sebe, to bylo takový trochu blbý. Ten hráč rychle vystřelil za obráncem, ale tyhle rány bych měl mít,“ nadával si, že mu za záda proklouzla střela Dávida Grígera.

„Kluci celé prodloužení dobře drželi puk, škoda, že nám tam nic nenapadlo,“ mrzelo Kloučka, že Pardubice ze zápasu vytřískaly jenom bod. „Nastavení? Soupeř měl pět sekund puk a dal nám gól. Co k tomu dodat,“ poznamenal trenér Ladislav Lubina.

Hodně divoký hokej, kdy Pardubice i Karlovy Vary závodily v rychlosti, se pardubickému trenérovi zrovna nezamlouval: „První třetina od nás byla špatná, druhá ještě horší. Pořád se mi nedařilo mužstvo probudit, výkon byl takový mdlý. V poslední části jsme se trochu zvedli, ale naší nedisciplinovaností jsme dostali gól na 2:2,“ štvalo ho.

Dynamo vedlo, když se trefili Machala a Ihnačák, ale pocit štěstí mu nezůstal ani minutu. Na 2:2 srovnal Gríger, který si pak vzal slovo ještě jednou. „První dvě třetiny jsme málo stříleli. Pak jsme začali dělat větší binec před brankou a díky tomu taky dali dva góly,“ všiml si Klouček. Lubina na konec zápasu posadil Rostislava Marosze, Daniela Voženílka a Patrika Poulíčka. Probouzel svůj tým hrou na tři útoky, kde hodně prostoru dostával sedmnáctiletý Filip Koffer. Ten během jednoho střídání dokázal zablokovat dvě střely, jednu ránu chytil do nohy, do druhé se vrhnul po hlavě. Však ho za to spoluhráči hned na lavičce hned spěchali plácnout.

Dynamo nepředvedlo odevzdaný výkon jako mnohokrát v téhle sezoně. Zápas se spíš blížil poslednímu duelu s Olomoucí, které vyhrálo 6:2. Když dostal Ladislav Lubina otázku, jestli v hodnocení nebyl na svůj pohyblivý tým až příliš přísný, jen pohotově vypálil: „Vy jste si koupil dobrou náladu dnes, ne?“ A pak přidal svůj pohled na věc: „Myslím, že jsme na ledě chvílemi spali. Reakce na určitě situace a kotouče měly být daleko rychlejší. Připadalo mi to, že jsme řešili až druhou myšlenku, ne tu první.“

SESTŘIH: Pardubice - Karlovy Vary 2:3 pp. Výhru hostům vystřelil Gríger

Pardubice - Karlovy Vary: Po závaru před Kloučkem se řešilo video. Gól z toho nebyl

Pardubice - Karlovy Vary: Dynamo využilo přesilovku, mezi střelce se zapsal Ihnačák, 2:1

Domácí: 45:32. Machala, 49:26. Ihnačák

Hosté: 33:09. Lapšanský, 50:08. Gríger, 62:04. Gríger

Domácí: Klouček (Kacetl) – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Holland – Hovorka, Poulíček, Rolinek – Machala, Ihnačák, Dušek – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Voženílek.

Hosté: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář, Šenkeřík, M. Rohan – Gríger, Flek, O. Beránek – T. Rachůnek, J. Černý, T. Mikúš – Kohout, Gorčík, Skuhravý – Lapšanský, Balán, R. Vlach.