19. února 2019 • 04:59

ANKETA 14 klubů ke zrušení baráže: zní (ne)souhlas i slova o aroganci

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident hokejového svazu Tomáš Král umí být hodně rázný muž. A stejně to dopadlo s verdiktem, jestli se bude z extraligy přímo padat a rovnou do ní postupovat. Padl bez řečí a velkých příprav kolem. Výkonný výbor rozhodl, a tak to od nové sezony bude. Extraligovým klubům se ale i podle ankety deníku Sport nelíbí, že zásadní verdikt padl bez nich. Samy si totiž řekly, že podobnou věc nechtějí. Někteří jejich zástupci ale na svazu hlasovali přesně opačně. V zamčené části článku naleznete anketu zástupců všech 14 extraligových klubů. Souhlasí s přímým postupem a sestupem? Vadí jim, že o celé věci rozhodl výkonný výbor a nikdo nedbal stanoviska klubů?Jde o verdikt, který bude mít na fungování klubů velký dopad. Skončíte poslední po 52. kole v extralize? Automatický sestup. Stanete se šampionem první ligy? Automatický postup. Žádné „ale“, zkrátka všechno křišťálově jasné. Háček to ovšem má. Dost podstatný. Mezi extraligovými kluby verdikt výkonného výboru způsobil slušný poprask. Nečekaly ho.

„Na valné hromadě Asociace profesionálních klubů (APK) jsme dané téma diskutovali po minulé sezoně na základně podnětu od Karlových Varů. Dospěli jsme k závěru, že myšlenku přímého postupu a sestupu na konferenci nepodpoříme. APK má se svazem memorandum, které je založeno na principu, že změny předpisů, tedy i postupů a sestupů, se musí projednat s APK, což se nestalo,“ prohlásil viceprezident APK Prokop Beneš.

Zrušení baráže o extraligu? Průšvih je hlavně způsob, jakým to svaz oznámil, tvrdí redaktoři Sportu
Video se připravuje ...

Fakticky se věci mají následovně, samotná soutěž patří svazu, který zastupuje hokejové dění v Česku. Svaz pak může pověřit další osobu řízením svých soutěží, do roku 2012 to byla APK, od té doby si extraligu řídí a organizuje vedení Českého hokeje. Kluby jsou ovšem, obrazně řečeno, v pozici akcionářů, to ony platí, ony cítí, že mají mít právo rozhodovat. Logicky se jim moc nezdá, že nebyla dodržena dohoda. Bez jejich souhlasu se stalo něco, k čemu samy vydaly záporné stanovisko.

Vidět je to i v anketě deníku Sport, kde je většina zástupců extraligových klubů znepokojena s tím, že se jednoho dne, tady šlo o minulý čtvrtek, praštilo v Praze do stolu a rozhodlo se o přímých sestupech a postupech. S nimi se nikdo nebavil. Někomu pípnul mail v telefonu na lyžích, jinému v práci. Takhle se kluby o verdiktu dozvěděly. Prostě se mění pravidla. Tečka. Zařiďte se.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud