SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:6. Hosté zničili Berany, nezastavil je ani Čiliak | iSport.cz
8. října 2019 • 19:45

SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:6. Hosté zničili Berany, nezastavil je ani Čiliak

Autor: ČTK , iSport.cz
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš

Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávce 11. kola extraligy na ledě Zlína vysoko 6:1. Pražané vyhráli potřetí za sebou, pokaždé přitom uspěli na ledě soupeře. Sparta rozhodla již během první třetiny, po níž vedla už 3:0. Berani nedokázali navázat na dvě předchozí vystoupení, v nichž naplno bodovali.

V neděli na ledě Komety vedli Zlínští po první třetině 3:0, tentokráte si však v duelu se Spartou prohodili role a okusili pozici toho, kdo schytal debakl a navíc před domácím publikem. Zlín byl sice v úvodu aktivnější, jenže Ondráček a ani Szturc gólmana Machovského nepřekonali.

To Pražané na druhé straně měli jednodušší práci. Mladý Huf, který dostal po vychytaném čistém kontě v Brně v brankovišti přednost před zkušeným Čiliakem, se nejprve v osmé minutě nestihl přesunout proti Říčkově střele, načež v 11. minutě zakončil přečíslení čtyři na dva úspěšně Blain. Od té doby také utkání dostalo trochu jiskru, neboť domácí protestovali proti hraničnímu zákroku soupeře před gólovou akcí.

SESTŘIH: Zlín - Sparta 1:6. Pražané si zastříleli, Hufa vystřídal v bráně Čiliak

Už na 3:0 zvýšil v čase 15:08 Smejkal, když svůj pokus zpoza brány dostal do sítě o nejistě chytajícího Hufa. Pro toho také tímto smolným gólem duel skončil a jeho pozici zaujal Čiliak.

Na lepší časy se pro domácí neblýskalo ani v prostředním dějství. Značně opadlé tempo hry hrálo opět pro Spartu, za kterou se v polovině duelu prosadil Forman. Na 5:0 pak zvyšoval Růžička. Domácí mohli korigovat skóre po kombinaci při přečíslení, Gazdovu ránu ale Machovský vytěsnil koncem hole.

Miroslav Forman překonává Marka Čiliaka v zápase Zlína se Spartou

Čestný úspěch se však Beranům podařilo přece jen vstřelit alespoň na startu třetí třetiny, kdy parádně sedla Köhlerovi střela z mezikruží. Sparta závěr zápasu už v klidu hlídala, Čiliak moc práce neměl, nakonec ale na konečných 6:1 zvýšil krátce po skončení přesilovky Buchtele.

Domácí: 42:26. Köhler

Hosté: 07:49. Říčka, 10:33. Blain, 15:08. Smejkal, 30:53. Forman, 37:23. V. Růžička, 58:01. Buchtele

Domácí: Huf (16. Čiliak) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta – Dufek, Palmberg, Köhler – J. Ondráček, Honejsek (A), Kubiš – Szturc, P. Sedláček, Herman – Šlahař, Popelka, Fryšara.

Hosté: Machovský (J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Pech (A), Forman – Říčka, V. Růžička, Kudrna – Rousek, Sukeľ, Buchtele – Smejkal, Tomášek, Dočekal.

• Sestup

Zlín - Sparta: Po nájezdu do Machovského se strhla na ledě mela!
Video patří k placenému obsahu

Zlín - Sparta: Další puk za Čiliakem, trefil se Buchtele, 1:6

Zlín - Sparta: Předcházel gólu faul? Náskok hostů navýšil Blain, 0:2

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.