Tipsport Extraliga - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Sparta - 8. října 2019   17:30

Zlín
42:26' Köhler
1:6
(0:3, 0:2, 1:1)
Sparta
07:49' Říčka  (Smejkal, V. Růžička) • 10:33' Blain  (Kudrna, Kalina) • 15:08' Smejkal  (Pech, Košťálek) • 30:53' Forman  (Řepík) • 37:23' V. Růžička  (Říčka) • 58:01' Buchtele  (Řepík)
Zlín
Huf (16. Čiliak) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta – Dufek, Palmberg, Köhler – J. Ondráček, Honejsek (A), Kubiš – Szturc, P. Sedláček, Herman – Šlahař, Popelka, Fryšara.
Mrkva, Úlehla – Kajínek, Lhotský
Zimní Stadion Luďka Čajky
4300 diváků
Sparta

Zlín - Sparta: Další puk za Čiliakem, trefil se Buchtele, 1:6

To je pro dnešek ode mě vše, přeji vám hezký zbytek večera.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Bedřich Köhler (ZLN) a Matěj Machovský (SPA).

Radegast index – 7:44.
Utkání je za námi. Zlín doplatil na špatnou produktivitu a Sparta si bez problému došla pro tři body. Hned v první třetině během necelých sedmi a půl minut vstřelila Sparta tři branky. Vše začal v osmé minutě Robert Říčka, následovali ho Blain se Smejkalem. Ani ve druhé třetině domácí cestu za záda Machovského nenašli. Ba naopak. Marek Čiliak kapituloval hned dvakrát a po brankách Formana a Růžičky svítilo na kostce skóre 0:5. Kosmetické úpravy zařídili ve třetí třetině Köhler s Buchtelem.
59'
Další puk za Čiliakem, trefil se Buchtele, 1:6
59:45'
Fanoušci domácích skandují "vyrovnat". To půjde už jen velmi těžko.
59:41'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hákování).
58:41'
Gazda jel sám na bránu, ale ani tentokrát Machovského nepřekonal.
58:29'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., sekání).
58:01'
Dvě vteřiny po vypršení přesilovky Sparty přeci jen skóruje. Střelu Řepíka Čiliak pouze vyrazil, pro puk si sjel JAN BUCHTELE, který si našel prostor pohotově zakončil. Asistence: Michal Řepík.
57:27'
Řepík nastřeloval puk na Rouska, ten netrefil.
56:50'
Tomášek posílal puk napříč pásmem zcela naslepo, našel pouze čepel obránce Žižky.
56:22'
Blain neudržel útočné pásmo a musí si pro puk až k Machovskému.
Dnešní utkání sleduje 4300 diváků.
56:14'
Čiliak kryje nebezpečnou střelu Košťálka.
55:59'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Rickard Palmberg – 2 min., hákování).
55:50'
Rousek byl sám před bránou, ale nahrávka se k němu nakonec nedostala.
53:10'
Tomášek hledal před bránou Dočekala, ten měl na nějaké kloudnější zakončení příliš málo času.
52:57'
Pavelkova střela skončila v ochranné síti.
52:17'
Hosté se v této třetině ještě nedostali do útočného pásma. To jim ale nijak vadit nemusí, i nadále vedou o čtyři góly.
51:19'
Popelkův pokus končí v lapačce hostujícího brankáře.
51:13'
Sparta zvládla i toto oslabení.
50:17'
Noskovu ránu od modré Machovský zastavuje a přerušuje hru.
50:00'
Sparťané vyhazují.
49:30'
Köhler pálí mimo.
49:13'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vladimír Růžička – 2 min., krosček).
49:13'
Machovský je fantastický, kryje i další střelu od modré.
48:34'
Ovšem nyní vyhazuje na zakázané uvolnění.
48:21'
Sparta hraje opět v pěti.
48:12'
Hosté vyhazují.
47:59'
Dorážku Köhlera Machovský ukrývá pod svými betony.
47:20'
Domácí se zbrklou kombinací vyhání z útočného pásma.
46:49'
A domácí začnou až za brankou Marka Čiliaka.
46:42'
Pláškovo vyhození tečoval jeden ze zlínských hráčů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:30'
Polášek trefil pouze rozhodčího a Sparta se musí bránit.
46:21'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Matúš Sukeľ – 2 min., podrážení).
46:08'
Rousek se lvím skokem vrhl do střely domácího obránce.
45:12'
Kudrna se hnal do pásma, ale Freibergse neobjel.
44:42'
Sparta hraje v plném počtu.
44:04'
A tentokrát Machovský přerušuje hru.
43'
Po nájezdu do Machovského se strhla na ledě mela!
43'
Domácí se střelecky prosadili, Machovského překonal Köhler, 1:5
43:59'
Machovský se musel včas přesunou ke druhé tyči, aby zlikvidoval střelu Köhlera.
43:16'
42:56'
Nakonec je z toho přesilovka pro domácí.
42:42'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jiří Smejkal – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Vladimír Růžička.
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Žižka – 2 min., hrubost).
42:42'
Žižka převalil Machovského a schytává několik ran od sparťanských obránců.
42:26'
Košťálek chyboval na vlastní modré a BEDŘICH KÖHLER střelou z mezikruží do horního růžku poprvé v zápase překonává Machovského. Bez asistence.
41:45'
Honejsek pálil od mantinelu, ale Machovský se natáhl a včas zasáhl.
41:31'
Zlín se vlastní střelou vyhánějí z pásma.
41:11'
Útok Zlína maří ofsajd.
40:46'
Tento Freibergsův pokus si Machovský v klidu pohlídal.
40:42'
Sparta začíná poslední dvacetiminutovku zakázaným uvolněním.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: Zlín – 17; Sparta – 10.
Další třetina začne přibližně v 19:25.
Druhá třetina je minulostí, Sparta ještě zvýšila svůj náskok a jasně dominuje. Po brankách Formana a Růžičky vede 5:0 a kráčí si pro tři body.
40:00'
39:57'
Po Poláškově střele Freibergs úplně zbytečně atakoval Pecha.
39:23'
Dočekal dostal puk od Tomáška do mezikruží, ale trefuje pouze beton zlínského brankáře.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38'
Další gól v síti Beranů! trefil se Růžička, 0:5
38:17'
Buchtele to zkoušel podobně, ale tentokrát byl Čiliak bezchybný.
37:23'
Tak to je debakl! VLADIMÍR RŮŽIČKA zpoza brankové čáry poslal puk na Čiliaka, který si kotouč srazil za svá záda. Asistence: Robert Říčka.
37:19'
Formanovu střelu kryje Čiliak lapačkou.
37:02'
Další útok domácích končí ofsajdem.
36:30'
Dufek se natlačil až před Machovského, ale ani teď to není gól. Pravý beton brankáře byl proti.
36:15'
Dočekal si pomohl vysokou holí, proto nemůže pokračovat v ofenzivním tažení.
35:50'
Sukel' mohl vystřelit, ale nakonec mu pokus překazil domácí obránce.
35:20'
Ďaloga opět projel až do útočného pásma a backhandem vypálil na Čiliaka. Ten vyráží.
34:51'
I další přihrávka končí zakázaným uvolněním.
34:44'
Zakázané uvolnění Sparty.
34:32'
Hosté teď trochu zmatkují v rozehrávce, tím nabídla šanci Dufkovi, ale zmar Ševců pokračuje.
33:51'
Kalina ubránil Szturce a hosté padí do útoku.
32:23'
Krásná akce Zlína. Ten se dostal do přečíslení tří na jednoho, ovšem Gazda trefil pouze horní tyč.
32:05'
Gazda otřel střelu z rohu o horní tyč.
31'
Forman byl v brankovišti nejdůraznější a poslal puk za Čiliaka, 0:4
31:55'
Köhler mohl dorazit puk do brány z brankoviště, ale Machovský předvedl neuvěřitelný provaz!
31:27'
Ďaloga posílal puk zpoza brány do brankoviště, kde byl Buchtela. Od jeho bruslí se kotouč odrazil na beton Čiliaka.
30:53'
Michal Řepík krásnou individuální akcí přejel do útočné pásma, objel Čiliakovu branku a nahrál před bránu nechráněnému MIROSLAVU FORMANOVI, který překonal domácího brankáře. Asistence: Michal Řepík.
29:55'
Důraz zatím přebíjí jakoukoli kreativitu obou týmu, dlouho čekáme na větší šanci.
28:59'
Machovský vůbec neviděl Ferencovu střelu. Ta pro něj naštěstí skončila za jeho bránou.
27:50'
Rousek tvrdě dohrán u mantinelu, o podobný kousek se pokusil Košťálek.
27:46'
Buchtele v ofsajdu.
27:30'
Zlín sevřel Spartu v jejím obranném pásmu a ta vyhazuje přes všechny čáry.
26:55'
Machovský byl dohrán Tomášem Žižkou, to se nelíbí hostujícím hráčům. Strhla se další potyčka.
26:48'
Pech padá v rohu hřiště, ale rozhodčí nepíská.
26:23'
Sparta kompletní.
26:15'
Žižka střílí, ale Machovský opět pozorný.
26:02'
Machovský přerušuje hru.
25:50'
Hermanovi přeskočila nahrávka Sedláčka čepel, puk končí v rohu.
25:33'
A domácí musí opět rozehrávat od vlastní brány.
24:20'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jiří Smejkal – 2 min., hákování).
24:04'
Oba hráči jsou již zpět na ledě, ale domácí mají ponechanou výhodu.
23:20'
Ferenc zkoušel ohrozit Machovského střelou od modré, ale domácí gólman byl pozorný.
23:00'
V první minutě hry ve čtyřech jsme žádnou střelu neviděli.
22:04'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Bedřich Köhler – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., krosček).
20:38'
Hosté hrají opět v plném počtu.
20:03'
Domácí začínají v přesilové hře.
20:01'
Střely na branku v první třetině: Zlín – 14; Sparta – 10.
Další třetina začne přibližně v 18:26.
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu, ve které dali sparťané Zlínu velkou lekci z efektivity v zakončení. Domácí měli několik šancí, ale jsou to hosté, kteří vedou po dvaceti minutách 3:0.
20:00'
19:58'
Rousek ztečoval nahrávku Honejska do ochranné sítě.
19:40'
Až nyní se Zlín dostal do útočného pásma.
19:00'
Hosté vyhazují, a dokonce napadají rozehrávku domácích.
18:38'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Marek Ďaloga – 2 min., hrubost).
18:37'
A po tomto zákroku se strhla menší potyčka.
18:37'
Nahození ze středu hřiště raději Machovský ukryje pod lapačkou.
17:21'
David Tomášek si fantasticky prohodil obránce, bohužel pro něj se sklouzl puk až na úroveň brankové čáry, odkud Čiliaka neohrozil.
16'
Huf opouští brankoviště, hosté přidali další gól, 0:3
16:40'
Obrovská šance Zlína! Šlahař byl sám před Machovským, ale trefil pouze boční síť hostující branky. Celá hala už byla na nohou.
15'
První potyčka zápasu! Ferenc se pustil do Formana, rozhodčí je poslal vychladnout
15:08'
Střídání v týmu PSG Berani Zlín: ze hřiště odchází Daniel Huf, přichází Marek Čiliak.
15:08'
JIŘÍ SMEJKAL se po úspěšné nahrávce sám zapisuje mezi střelce! Dorazil v přesilové hře Pechovu střelu z kruhu. Sparta vede již o tři branky. Asistence: Lukáš Pech a Jan Košťálek.
14:55'
A hosté se již usadili v útočném pásmu.
14:17'
Sparta začne svou první přesilovku od vlastní brány.
14:07'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dalibor Řezníček – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Ferenc – 2 min., hrubost).
13:39'
Říčka vyzkoušel Hufovu pozornost z velkého úhlu.
13:24'
Sparťané vyhazují puk na zakázané uvolnění.
13:14'
Ševci teď svírají Spartu.
12:46'
Szturc měl před sebou už jen Machovského, ale i druhý backhandový pokus si Machovský pohlídal.
12:13'
Ďaloga svým rychlým bruslením přešel dva hráče, ale střelou z velkého úhlu Hufa nepřekvapil.
11'
Předcházel gólu faul? Náskok hostů navýšil Blain, 0:2
11:48'
Zlín se hnal dopředu, ale nedovoleně přešli modrou čáru.
11:30'
Sparta se dostala do pásma a zkusí ohrozit brankáře domácích.
10:33'
Tak teď to v hledišti pořádně píská! Zlínský hráč upadl v útočném pásmu, ovšem rozhodčí opět zůstal klidným. Z rychlého protiútoku se prosazuje JEREMIE BLAIN, který efektivní otočkou překonal Hufa. Asistence: Andrej Kudrna, Petr Kalina.
10:18'
Sparta v plném počtu.
9'
Pražané vstřelili první gól zápasu. Hufa překonal Říčka, 0:1
09:53'
Noskova rána od modré končí na zadním mantinelu.
09:33'
Honejsek vypustil puk ze své čepele, ovšem ten zaplul jen do lapačky Matěje Machovského.
08:47'
Sukel' se hrnul do přečíslení, ale celá akce nakonec skončila pouze posunutím Hufovy branky.
08:18'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Andrej Kudrna – 2 min., sekání).
07:49'
ROBERT ŘÍČKA vypálil na Hufa, který puk pouze vyrazil a po nedorozumění s obráncem si puk vzal Růžička, jenž trefil pouze boční síť. Ovšem Smejkal poté našel Říčku podruhé a ten se nemýlil. Asistence: Jiří Smejkal a Vladimír Růžička.
06:55'
Dufek střílel od modré, ale Machovský neměl zakrytý výhled a vyráží do rohu.
06:40'
Pech krásně vypíchl kotouč domácím, ale po zavezení do útočného pásma ho ihned ztratil.
06:08'
Rozhodčí zatím pouští hru, a sporné zákroky tak rozvášňují pouze fanoušky v hledišti.
05:58'
Opět velká šance Zlína! Szturc backhandem ohrozil brankáře hostů, dorážel Sedláček, ale i na jeho pokus se dokázal Machovský včas přesunout.
05:45'
Ondráček se vymanil z klinče Adama Poláška a dostal krásnou nahrávku od Kubuše. Z brankoviště ale Machovského nepřekonal.
04:30'
Sparta snadno přechází do útočného pásma, ale Hufa zatím výrazněji neohrozila.
04:10'
Nadějnou akci domácích zastavuje ofsajd.
03:45'
Dvořák pálil pouze do prvního blokujícího soupeře.
03:24'
Honejskův pokus končí v ochranné síti.
02:53'
Sukel'ova formace strávila v pásmu dobrých 30 vteřin, ale ke střele se nepropracovala.
01:57'
První větší náznak šance, Jakub Šlahař byl před bránou, ale měl puk mezi bruslemi a nezakončil.
01:20'
Pavelka se opřel do puku, ale střela byla sražena.
01:15'
Huf kryje nahození ze středního pásma a poprvé přerušuje hru.
01:00'
Ondráček sprintoval podél mantinelu, ale přes Kalinu se nedostal.
00:30'
Nakonec se puku zbavují a může útočit Sparta.
00:15'
Zlín se zatím marně snaží přejít přes střední pásmo.
00:01'
Úvodní buly vhozeno, na puku začne Zlín.
00:01'

PSG Berani Zlín: Huf (Čiliak) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta – Dufek, Palmberg, Köhler – J. Ondráček, Honejsek (A), Kubiš – Szturc, P. Sedláček, Herman – Šlahař, Popelka, Fryšara.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Pech (A), Forman – Říčka, V. Růžička, Kudrna – Rousek, Sukeľ, Buchtele – Smejkal, Tomášek, Dočekal.

Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Kajínek, Lhotský.
TOP individuální statistiky

Kanadské body – Honejsek (5); Košťálek (7)
Góly – Honejsek (3); Košťálek (4)
Asistence – Dufek (3); Růžička (5)
Plus/mínus – Ferenc (+5); Pech (+4)
Radegast index – Ferenc (23); Blain (13).
Vzájemné zápasy

Střety Zlína a Sparty patří mezi ty tradiční. Ačkoli se Berani prezentují spíše defenzivní hrou, v zápasech s Pražany často dochází k přestřelkám. Naposledy, kdy mezi oběma týmy padly méně než čtyři branky, se radovali Zlínští z výhry 3:0. To bylo v prosinci roku 2016 v pražské O2 Aréně. Zároveň je to také jediné utkání v posledních čtyřech sezónách, kdy hráči vstřelili jen tři branky.

Na konci minulé sezóny dělil oba týmy v tabulce jediný bod. To také potvrzuje vzájemná bilance, kde oba celky braly po dvou výhrách.

7.10.2018
HC Sparta Praha – HC Berani Zlín 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Beran (Kalina, Vrána) – 20. Fryšara (Kulda), 23. Popelka, 40. Poletín (Fryšara, Šlahař), 46. Ondráček (Šlahař, Freibergs), 50. Herman (Fryšara, Freibergs).

23.11.2018
HC Berani Zlín – HC Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Kumstát (Rousek, de la Rose), 33. Beran, 52. Jarůšek (Forman), 54. Dvořák (Machovský).

11.1.2019
HC Sparta Praha- HC Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Klíma (Sill, Košťálek), 8. Pech (Kumstát), 53. Kudrna (Blain, Vrána) – 37. Fořt (Kubiš, Ondráček), 59. Lakatoš (Nosek, Freibergs).

22.2.2019
HC Berani Zlín – HC Sparta Praha 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Valenta (Dufek), 14. Fořt (Nosek), 22. Kulda (Sedláček), 27. Šlahař (Sedláček, Kubiš) – 12. Piskáček (Pech, Buchtele).
HC Sparta Praha

Pražané neměli v létě posilování dost a před zápasem ve Varech se jim podařilo získat z finské Jyväskyly odchovance Davida Tomáška. Ten nastoupil poprvé v neděli Mladé Boleslavi, a to vedle Jiřího Smejkala a Martina Dočekala. Ve velmi vyrovnaném utkání nakonec zvítězili hráči z hlavního města, kteří přehráli soupeře v prodloužení. Sparta má z prvních sedmi utkání zatím bilanci 2-2-1-2, což jí stačí na průběžné deváté místo. Aktuálně se veze na vítězné vlně, po výhrách ve Varech a Boleslavi jistě bude chtít přidat i třetí úspěch v řadě.
PSG Berani Zlín

Domácí prožili strašlivý start do nové sezóny, ze kterého se pomalu dostávají. V prvních šesti zápasech totiž ani jednou nebodovali, ovšem nikdy nešlo o debakl. To také potvrzuje fakt, že v každém utkání byl Zlín bodům tak blízko, že zkoušel risk v šesti hráčích s odvolaným brankářem. Ani jednou se jim vyrovnat ale nepodařilo.

Zvrat přišel až v pátek, kde Berani hostili Pardubice. Duel to byl velmi vyrovnaný, hned dvakrát se trefil sváteční střelec kapitán Tomáš Žižka. Právě jeho druhý gól byl nakonec tím rozdílovým, a Zlín tak po šesti neúspěších konečně okusil radost výhry. Pořádný skalp ovšem mohli slavit v neděli. Nikdo nepočítal, že si Kometa na svém vlastním ledě nechá vzít body od posledního celku tabulky. Zlín ale rozstřílel Brno 7:0 a postaral se o nejvýraznější překvapení sezóny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.