Forma v extralize: Babcock by se mohl učit od Pešouta, Boleslav vrací úder | iSport.cz
11. prosince 2019 • 13:02

Forma v extralize: Babcock by se mohl učit od Pešouta, Boleslav vrací úder

Autor: iSport.cz
 • Karlovarský trenér Pešout Karlovarský trenér PešoutFOTO: Michal Beránek (Sport)

  Polovina základní části hokejové extraligy je za námi a poslední týden přinesl celou řadu zvratů. Poslední Pardubice se konečně vzpamatovaly a začínají vyhrávat, naopak první Sparta narazila. Daří se Olomouci i Karlovým Varům. V jaké aktuální formě jsou extraligové kluby?

 • 1. PARDUBICE ( 11 míst)

  SESTŘIH: Pardubice - Kometa Brno 6:2. Vítězství Dynama řídili Tybor s Kousalem

  Kdybyste chtěli o posledních letech klubu napsat knihu, nebude jedna. Bizarními rozhodnutími a skutky zaplníte celý regál. Trenér Bělohlav vyletěl záhy poté, co jeho tým skolil dva extraligové obry. Copak asi časem najdou na Milana Razýma?

 • 2. OLOMOUC ( 6 míst)

  SESTŘIH: Olomouc - Litvínov 3:1. Verva parádní obrat nezopakovala, na Hané dala jediný gól

  Kohoutí hnát jim zapíchli do huby. Známka punku! Teplej rum lidi v jejich hale pili, Litvínov totálně zbili. Další známka punku! A když Sparta hořela, tak ji vyhulili... Hrají, jak Visací zámek zpívá. Zážitek.

 • 3. KARLOVY VARY ( 8 míst)

  SESTŘIH: Karlovy Vary - Liberec 3:2sn. Bílí Tygři smazali dvougólové manko, v nájezdech se ale radovala Energie

  Mike Babcock má teď volno, o práci v Americe jen tak neškrtne. Měl by si zaplatit pobyt ve Varech. V lázních přehodnotí svoje metody, v hale načerpá něco od Martina Pešouta. Jestli tedy už nemá diář se stážemi u něj plný.

 • 4. LIBEREC (-2 místa)

  SESTŘIH: Liberec - Litvínov 6:1. Tygři si doma zastříleli a smetli Vervu 6:1

  Je tady teprve půlka soutěže. Ale víte, co je vidět už teď? V play off budete radši polykat hřebíky k obědu, než hrát s nimi. Tvrdí, dobrá kondice, dobrý pohyb, dobrý brankář. Jejich největším soupeřem je vlastní hlava.

 • 5. TŘINEC ( 4 místa)

  SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 2:1: Oceláři se po skolení rivala z Ostravy dotáhli na Spartu

  A blíží se scéna z vánočního filmu Prázdniny. Václav Varaďa je taková Cameron Diaz... Odjede od týmu pryč, všichni si od sebe odpočinou. Až se vrátí, přijdou zamilované pohledy a cukrbliky. Jako rok zpátky. Tam to skončilo titulem.

 • 6. PLZEŇ ( 4 místa)

  SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:2. Mistr otočil i díky trefám Michala Kovařčíka

  Dobrá zpráva je, že soupeře v útlumu dovedete zničit i bez Milana Gulaše (proti Kometě dával gól až za stavu 3:1). A špatná? Když si to rozdáte se špičkou (Třinec), bez jeho kanonády si akorát lížete rány.

 • 7. MOUNTFIELD HK (stejné místo)

  SESTŘIH: Mountfield HK - Vítkovice 0:2. Ostravané po šesti duelech dokázali opět bodovat

  Taková tři svařená železa k sobě vyplněná pytlovinou? Brána. Je dobré černý kousek gumy do ní poslat. Ano, ve Zlíně jste si vzpomněli. S Vítkovicemi už jste hráli zase Nerudu. Žádné písně kosmické. Nevěděli jste, kam s ním.

 • 8. ZLÍN (-3 místa)

  SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 3:6. Divoký zápas dopadl lépe pro Berany

  Když slyšíte, jak odsud zní, že chtěli hrát první třetinu na 0:0, máte chuť si vypláchnout oči kyselinou. Naštěstí to s Boleslaví neklaplo a po 20 minutách vedli 4:3. Zkuste to dál touhle cestou, taky ji umíte, tak se nebojte.

 • 9. KLADNO ( 4 místa)

  SESTŘIH: Kladno - Mladá Boleslav 3:1. Rytíři zabrali a slaví i bez Vampoly

  Oh, my God(la)! Když si vezmete, že měli Rytíři mimo celý jeden útok, do výčtu marodů patří i bubák Jaromír Jágr, který ligu pořád děsí při každé přesilovce, a stejně porazili Boleslav? Všechny pokrývky hlavy smekáme!

 • 10. LITVÍNOV (-4 místa)

  SESTŘIH: Litvínov - Kladno 4:1. Duel bez branek až do třetí třetiny, kterou jasně ovládli domácí

  Dlouho váhal, jestli vytáhnout trenéra Kýhose z domova důchodců pro trenéry. Byl to dobrý tah, občas tým vyhraje. Pár kolegů u výtahu ještě čeká, Václav Sýkora, Zdeněk Venera... Kdo jim cinkne?

 • 11. VÍTKOVICE ( 3 místa)

  SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě

  Pod Jakubem Petrem měl tým vzkvétat, zbroj rytíře Vítka se měla lesknout. No, teď to vypadá, že ji nechal někdo na dešti a zrezla. Z hrdé organizace je jen umolousané cosi. Ukázalo se, že Petrův hokej byl hlavně Bartošák.

 • 12. KOMETA (-9 míst)

  SESTŘIH: Plzeň - Kometa Brno 4:2. Hosté celý zápas tahali za kratší konec a na Indiány nestačili

  Libor Zábranský se snaží působit navenek hodně pozitivně. Ale situace je taková, že po porážce v Pardubicích je potřeba hráčům šlápnout na palec, zvednout mandle a připomenout, že místní standard je úplně jinde.

 • 13. MLADÁ BOLESLAV -(12 míst)

  SESTŘIH: Kladno - Mladá Boleslav 3:1. Rytíři zabrali a slaví i bez Vampoly

  Dva lidi umí vedení klubu zvýšit tlak. Jaromír Jágr, když se jim producíruje v jejich hale, a pak Petr Vampola, když píše příspěvky na Instagram. Teď chtěl Vampola hrát za Kladno, Bolka ho pořád platí, tak ho nenechala.

 • 14. SPARTA (-10 míst)

  SESTŘIH: Pardubice - Sparta Praha 4:3. Domácí dokázali otočit duel s lídrem extraligy, zůstávají však stále poslední

  Špatně jste si otočili kalendář? Lídr soutěže byl strašný, prázdninový, marný. Padl v Pardubicích i s Olomoucí. Máte pocit, že v pátek proběhl vánoční večírek. Samé svetry se sobem, pohoda, dárečky, punčíček, cukrovíčko.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud