Extraliga v podezření: bez důkazů. Ale kouč popsal, jak se hráči domluví | iSport.cz
3. března 2020 • 11:45

Extraliga v podezření: bez důkazů. Ale kouč popsal, jak se hráči domluví

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Každé kolo je to stejný příběh. My to říkali, jasně se domluvili dopředu. A těch, kteří věří, že se nic nepeklo mimo led, ubývá. Hokejoví fans řeší, jak týmy z poslední čtyřky umí drtit silné. Najednou. Jen tak. „Je potřeba i vidět, že extraliga je hrozně vyrovnaná. Prvního dělí od předposledního devětatřicet bodů, tak těsné to nikdy nebylo,“ říká šéf soutěže Josef Řezníček. Ale taky najdete i extraligového trenéra, který vám anonymně přizná, že pozná, když koučuje domluvený zápas a jak to z jeho pohledu vypadá.Pardubice natlačily do týmu miliony a posílily ho. Litvínov tahal o fous menší peníze, ale taky se nadupal. Vítkovice se zkusily změnit levnější cestou na konec soutěže, povedlo se, tým překopaly.

„Kladno neposilovalo, mělo patnáctibodový náskok, už si věřilo, že všechno zvládne. Viděl jsem ho teď a sport takový je. Po jedenácti prohrách se chytili gólem doma proti Spartě, s největší pravděpodobností je to nakoplo,“ říká ředitel extraligy Josef Řezníček.

Věří, že soutěž je čistá, že neexistují žádné postranní dohody mezi kluby, jak „ten v klidu“ pustí zápas „tomu v problémech“. „O tom se odmítám bavit. Veškeré tyhle věci jsou science fiction, nedovedu si je představit. Setkáváme se s tím i na mistrovství světa, kdy jedno mužstvo už má jasný postup, je silnější než soupeř, a přesto prohraje. Spekulace se objevují všude,“ odmítá podezření, že za senzačními výsledky odpadlíků není jen super forma.

Pospíšil nevěří, ale trenér ví své

Takhle to platí v hokejovém prostředí už roky. Neprosakují ven zprávy o levárnách a lumpárnách jako ve fotbale. Ticho, čisto. Jenže, nestačí i hodně živé spekulace mezi fanoušky, aby se poškodilo jméno soutěže? Co když na nich něco je?

„Omlouvám se, ale věřím, že pochopíte, že k těmto spekulacím se mohu jen těžko vyjádřit,“ odvětila na dotaz deníku Sport Jana Obermajerová, ředitelka agentury BPA, která českou soutěž prodává televizím i sponzorům.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud