Šmíd kariéru nechce balit: Pořád mám chuť! Do Kanady za rodinou se nedostal | iSport.cz
31. března 2020 • 17:57

Šmíd kariéru nechce balit: Pořád mám chuť! Do Kanady za rodinou se nedostal

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obránce hokejistů extraligového Liberce Ladislav Šmíd při pandemii koronaviru netrpělivě vyhlíží okamžik, kdy se bude moci opět shledat s rodinou. Jeho manželka Ashley i dvojčata Ladislav a Zoey jsou totiž už dlouho v rodné zemi partnerky zkušené opory Bílých Tygrů Kanadě. A když chtěl Šmíd po předčasném ukončení extraligové sezony za nimi, jeho let byl zrušen.„Byl jsem naštvaný, že extraligu nezrušili o pár dní dřív. Měl jsem letět z Frankfurtu, jenže den před odletem mi let zrušili. Ačkoli jsem se to ještě snažil obtelefonovat, tak to bylo zbytečné. Jiné spoje byly vyprodané nebo také zrušené. V Kanadě teď manželka jede sama na vlastní triko a chtěl bych jí pomoct,“ uvedl Šmíd pro klubový web.

Ačkoliv mu k srdci nikdy příliš nepřirostly sociální sítě, právě technickým vymoženostem je v současnosti vděčný, že může s rodinou udržovat denní kontakt. „Třikrát denně volám přes FaceTime do Kanady, abych se viděl s dětmi a manželkou, nepotkal jsem se s nimi od ledna,“ konstatoval čtyřiatřicetiletý Šmíd.

Zapomenout musel i na možnost zaútočit na extraligový titul. Výborné výkony Severočechů se promítly alespoň do zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části. „Dlouhé měsíce jsme makali, abychom se dostali do play off z nejlepší možné pozice. A když mělo přijít ocenění sezony, stane se tohle. Lidské životy jsou důležitější než nějaký hokej, ale v koutku duše to mrzí,“ nezastíral Šmíd.

Liberec by podle expertů Spartu ve finále porazil
Liberec by podle expertů Spartu ve finále porazil

Po návratu z NHL má za sebou v libereckém dresu třetí sezonu. Plánoval, že bude poslední. Koronavirus ale podle všeho jeho hráčskou dráhu neutne. „Myslel jsem, že po tomhle ročníku ukončím kariéru. V nejbližších dnech ale budu jednat s Libercem a věřím, že se dohodneme. Chtěl bych pokračovat. Mám pořád chuť, jenže teď je tam více proměnných. Děti půjdou do školy a nevím, jak často jim povolí létat do Česka,“ vysvětlil Šmíd.

Když byl ještě hráčem Calgary, zvažoval před lety kvůli dlouhodobým zdravotním potížím i konec kariéry. Místo toho má za sebou ročník, v němž odehrál 1434 minut. Mezi hráči v poli byl s průměrem přes 28 minut na zápas jasně nejvytíženějším extraligovým hokejistou. Tvrdá předsezonní příprava v zámoří, kde trénoval ve skupině pod vedením bývalého kondičního kouče Edmontonu Simona Bennetta, se vyplatila.

„Trénovali jsme pětkrát týdně tři a půl hodiny. Někdy to byl extrém, ale nemohl jsem si to vynachválit. Dohromady nás tam bylo sedm osm kluků z NHL, AHL nebo Evropy a postrkovali jsme se výš. Jeden zvedl nějakou váhu, druhý se ho snažil překonat. Stejně to fungovalo i na ledě. Byl jsem ve skupině suverénně nejstarší a mladí si dělali srandu, že jsem fotr,“ vyprávěl Šmíd.

Trénuje i nyní v přetrvávajícím období nejistoty. Čas tráví kolem domu. „Snažím si udržovat nějakou rutinu. Cvičím, dopoledne zvedám nějaké váhy a po obědě jdu na chvíli ven. Abych se nenudil a odreagoval se, tak občas udělám nějakou výzvu, kterých teď po internetu frčí mnoho,“ uvedl Šmíd.

Bílí Tygři Liberec Vše o klubu ZDE

Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud