Salák se sune nahoru. Co ukázala bitva Sparty s Třincem směrem k play off? | iSport.cz
1. března 2021 • 10:52

Salák se sune nahoru. Co ukázala bitva Sparty s Třincem směrem k play off?

Autor: ryp
Vstoupit do diskuse
0
 • Gólman Sparty Matěj Machovský (vlevo) gratuluje Alexanderu Salákovi k vychytané výhřeGólman Sparty Matěj Machovský (vlevo) gratuluje Alexanderu Salákovi k vychytané výhřeFOTO: Pavel Mazáč / Sport

  Válel. Alexander Salák v brance Sparty vytáhl proti Třinci velmi jistý výkon. Takže zamotané hlavy trenérů a možná přesun do pozice číslo jedna místo Matěje Machovského? „Vůbec nikdo nám nic nezamotává. Nebereme to tak, že by někdo někoho přechytával. Pořád platí, že se rozhodneme až před play off, kdo začne,“ pronesl po výhře 4:2 kouč Sparty Miloslav Hořava. Co napověděla bitva extraligových obrů o jejich síle před play off?

 • Brankáři

  Jasnější situace je v Třinci. Jakub Štěpánek se vzchopil, přelom roku plus leden měl sice strašidelný, několikrát střídal, ale teď se dostal zpátky na svůj standard. Zázračné zákroky nedělá, vyložený problém v bráně už nevidíte. Žádný průšvihový gól teď nedostal, bude jedničkou pro play off. O stejné místo ve Spartě si postupně říká Alexander Salák. Matěj Machovský třikrát z posledních čtyř zápasů střídal. Utkání s Třincem můžete brát jako test. Salák uspěl, velký zápas zvládl.

  Gólman Třince Jakub Štěpánek se chystá lapit kotouč

   

 • Hra do těla

  Sparta má tým vyloženě postavený pro ostřejší styl hokeje. Neměla by dojet v další fázi sezony na to, že na ni někdo zadupe, má hlavně svalnaté beky. Viděli jste proti Třinci Tomáš Dvořáka? Štve vás, i tím, že občas dohraje souboj po odpískání, nenechá kolem vlastní brány volný prostor. Když se pak jednou před Saláka rozjel ranař David Musil, zapřel se David Němeček a tvrďák odletěl jak papír. A to se ještě Milan Jurčina zatím spíš jen zle dívá. V Třinci čekáte, že bude výraznější Tomáš Marcinko.

  Sparťanský bek Tomáš Dvořák v šarvátce s Ocelářem Tomášem Marcinkem

 • Síla dopředu

  Jedno je absolutně bez debat. Nikdo nemá v extralize větší palebnou sílu než Sparta s Třincem. Všichni ofenzivní hráči mají vysoké dovednosti, umí vypálit rychle a tvrdě, zároveň mají velký přehled o dění na ledě. Nejlepší je, že nemusíte řešit, zda jde o první nebo čtvrtou formaci. Miroslav Forman zářil na hostování v Budějovicích, ale ve Spartě zaplul do čtvrté lajny, výš není místo. Sparta vypadala o něco lépe. Třinec ale dost zvedne návrat Michaela Špačka z covidové marodky.

  Sparta - Třinec: Z Košťálkova chytrého nahození vytěžil branku Forman, 4:2

 • Speciální týmy

  Náramná věc podle jmen na obou stranách, náramná věc v reálu od Sparty! Oslabením vyloženě otrávila Martina Růžičku a spol. Neměli absolutně nic a sama jednu početní výhodu proměnila. Ve výsledku ale mají oba hodně tak nadupané sestavy, že ti, co chodí na přesilovku jako druzí, by v ostatních týmech šli jako číslo jedna. Kde jinde by měli Pecha, Poláška či Gernáta se Stránským jako plán B? Takže stručně: oba týmy mají zaručeně nejnebezpečnější komanda soutěže. Sparta má jen lepší formu.

  Sparta - Třinec: Nekompromisní Sobotka! Z mezikruží překonal v přesilovce Štěpánka, 2:1

 • Forma hvězd

  Na obou stranách jich najdete tolik, že nevíte odkud začít. Zkusíme ty největší? Ve velkých zápasech čekáte, že oni udělají rozdíl, momentum seberou pro sebe. Michal Řepík stoprocentní práce, první dva góly Sparty jdou za ním. Viděli jste i klid Vladimíra Sobotky, kdy i pod tlakem rozdá puk. Třinecká esa se do akce nedostala. Matěj Stránský měl první velkou šanci až ve 48. minutě, Martina Růžičku jste do power play neviděli v šanci vůbec. Sparta si je v klidu pohlídala.

  SESTŘIH: Sparta Praha - Třinec 4:2. Domácí výhrou dramatizují boj o Prezidentský pohár

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud