„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 3. května 2022
Další posilu hlásí Plzeň, která přivádí slovenského obránce Martina Vitaloše (21). Účastník mistrovství světa dvacítek z roku 2020 přichází na západ Čech z týmu poraženého finalisty slovenské extraligy Nitry. S Indiány podepsal Vitaloš dvouletou smlouvu. „Martin prošel slovenskou dvacítkou a v mladém věku už odehrál několik zápasů i za dospělou reprezentaci. Hráč s velkým potenciálem, kterého jsme určitou dobu sledovali a mluvili o něm s řadou lidí ze Slovenska,“ řekl klubovému webu Plzně sportovní manažer Tomáš Vlasák. Vitaloše přirovnal ke krajanovi Peteru Čerešňákovi, který po šestiletém působení Škodu opustil.
Zprávy ze dne 2. května 2022
Posilou hokejistů Plzně se stal obránce Marek Baránek z Kladna. Sedmadvacetiletý odchovanec Ústí nad Labem podepsal s Indiány roční kontrakt s následnou jednoletou opcí. Do týmu Rytířů, se kterými vybojoval v baráži udržení v extralize, přišel Baránek loni z Košic ze slovenské extraligy.
Baránek si v dresu Kladna připsal v základní části extraligy ve 48 zápasech 19 bodů za dvě branky a 17 asistencí. V baráži proti vítězi první ligy Jihlavě zaznamenal v pěti duelech pět bodů za dva góly a tři přihrávky. V extralize, kde hrál i za Litvínov a Karlovy Vary, má na kontě celkem 228 utkání a 36 bodů za sedm tref a 29 asistencí.
Zprávy ze dne 1. května 2022
Vedení Plzně zpevňuje obranu. Z Českých Budějovic přichází na západ Čech zkušený zadák Jan Piskáček (32). Odchovanec kladenského hokeje a dlouholetý hráč Sparty se s Indiány dohodl na dvouleté smlouvě. „Pisky je ideální kluk do kabiny, který umí stmelit kolektiv. Navíc může do obranné dvojice dostat mladého kluka, s nímž je ochotný pracovat a učit ho. To jsou pro nás zásadní věci. Jednoznačná volba, o Honzu jsme hodně stáli,“ řekl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web.
Zprávy ze dne 30. dubna 2022
Plzeň odhaluje posily na novou sezonu postupně. Tou třetí je staronová tvář Michal Houdek, 21letý bek, který minulou sezonu strávil v prvoligové Porubě. Je však plzeňským odchovancem.
Zprávy ze dne 29. dubna 2022
Odchod Juraje Mikuše byl v Pardubicích pouze začátek čistky. V Dynamu se po sezoně loučí celkem devět hráčů. Dres východočeského klubu také nebudou nadále oblékat obránci Dennis Robertson, Jurij Sergijenko, Matt Petgrave a útočníci Anthony Camara, Ondřej Roman, Lukáš Anděl, Marek Hecl a Igor Švyrjov. V rámci širšího kádru končí rovněž gólman Oliver Štěpánek, bek Jan Oliva a forvardi Denis Kusý s Michalem Pochobradským. „Chtěl bych klukům poděkovat, jak se v Pardubicích prezentovali, a popřát všem v další kariéře hodně štěstí,“ uvedl sportovní ředitel Dušan Salfický pro klubový web.
V Pardubicích se loučí se zkušenou oporou v defenzivě. Po čtyřech sezonách v Dynamu končí slovenský obránce Juraj Mikuš. Třiatřicetiletý rodák z Trenčína, který byl v minulém ročníku po Janu Košťálkovi nejproduktivnějším zadákem Východočechů (5+21), by měl údajně zamířit do Vítkovic. Rovněž už se spekuluje také o Mikušově náhradě. S Pardubicemi je spojováno jméno kanadského obránce Stefana Elliotta, jenž poslední dvě sezony oblékal dres Frölundy.
Finský útočník Aleksi Rekonen posílil Plzeň. Osmadvacetiletý rodák z Helsinek, který poslední dvě sezony působil ve druhé švédské lize v celku BIK Karlskoga, podepsal s Indiány roční smlouvu. Ve finské lize hrál Rekonen za Jokerit Helsinky, Hämeenlinnu, Sport Vaasa, Kärpät Oulu, Pelicans Lahti a Ässät Pori. „Aleksiho úlohou bude posílení ofenzivy. Je to hráč, který prošel finskými kluby v nejvyšší soutěži a dvě poslední sezony odehrál v druhé nejvyšší švédské soutěži v klubu BIK Karlskoga, kde působili naši bývalí hráči Viktor Lang nebo Gustaf Thorell. Potvrzoval zde svá ofenzivní čísla,“ řekl klubovému webu sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.
Zprávy ze dne 28. dubna 2022
První posilou hokejistů Plzně pro nadcházející extraligovou sezonu se stal kanadský útočník Samuel Bitten. Dvaadvacetiletý hráč, který naposledy působil v prvoligové Porubě a vypomáhal i extraligovým Vítkovicím, podepsal na západě Čech roční smlouvu. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.
Zprávy ze dne 27. dubna 2022
V Plzni oficiálně končí produktivní bek Peter Čerešňák. O slovenského obránce, který v Plzni strávil šest let, byl zájem v KHL ještě před vypuknutím ruské invaze na Ukrajinu. Teď se o něm mluví jako o nové posile Pardubic.
Zprávy ze dne 30. března 2022
Vedení Pardubic po neúspěchu v podobě konce ve čtvrtfinále play off odvolalo realizační tým. Končí hlavní trenér Richard Král, jeho asistenti David Havíř a Petr Sýkora, a také manažer týmu Tomáš Rolinek. Více čtěte ZDE>>>.
Příští rok oslaví Pardubice sto let od založení klubu. Velké jubileum má znamenat zelenou pro velké nákupy, které Dynamo plánuje před novou sezonou. V létě 2021 mluvil majitel Petr Dědek o medaili, před další sezonou čekejte repete. Klub půjde po hráčích z KHL, plánuje cílit hlavně na Čechy. Ale nejdřív potřebuje dořešit přítomnost, uzavřít neúspěšný ročník a rozseknout, kdo tým povede. Dá se čekat, že Pardubice osloví Pavla Grosse, který skončil v Mannheimu. Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 23. března 2022
Klíčový obránce Jan Košťálek zůstává v Pardubicích. Jak oznámil majitel Dynama Petr Dědek, 27letý zadák se upsal do roku 2027, má tak nejdelší smlouvu v celém týmu.
Zprávy ze dne 19. března 2022
Přízrak brzkého konce znovu ožil. Plzeň přišla stejně jako loni v závěru základní části extraligy o přímý postup do čtvrtfinále play off a z předkola se neprobila přes Mladou Boleslav. „Bude to hodně bolet. Chtěli jsme jít na Spartu, takhle můžeme jít akorát… domů,“ shrnul Peter Čerešňák, který nosil na dresu kapitánské céčko. Slovenský bek v týmu podle všeho končí, stejně jako nejproduktivnější hráč Michal Bulíř. Otřásá se pozice trenérů Václava Baďoučka a Miloše Říhy. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 3. března 2022
Hokejisté Pardubic prohráli posledních šest zápasů v extralize a vypadli z první čtyřky, která zaručuje postup rovnou do čtvrtfinále play off. Navzdory mizerné formě Dynama se majitel klubu Petr Dědek zastal trenéra. Richard Král má plnou podporu.
Hokejisté Pardubic se před koncem základní části topí v krizi. Šest porážek v řadě otřásá kabinou i trenérskou lavičkou. Není divu, že se spekuluje o tom, že vedení Dynama v čele s Petrem Dědkem i těsně před play off pro úspěšnou sezonu provede změny v realizačním týmu. Na sociálních sítích se začíná skloňovat jméno Aloise Hadamczika jako potenciálním náhradníkovi Richarda Krále. Bývalý reprezentační kouč, který je dlouhodobě v kontaktu s Pardubicemi, nyní pobývá na dovolené, ale s Východočechy údajně jedná. V případě prodloužení bídné série není zatím vyloučené, že po návratu přebere tým.