Exploze Sparty! Osmička pro Hradec. Facka a potupa, přiznal Martinec

Video placeholder
Mountfield HK - Sparta: To je debakl! Chlapík zkompletoval hattrick, 2:7
Sparťanští útočníci (zleva) David Dvořáček, David Vitouch a Jakub Strnad se radují z gólu
Střelec Sparty Filip Chlapík se raduje z gólu
Alexander Salák v brance Sparty
Hradecký veterán Petr Koukal zpoza brány překonává Alexandera Saláka ze Sparty
Trenér Sparty Josef Jandač vede své svěřence
Hokejisté Sparty se radují ze vstřeleného gólu
Hradecký bek Radek Pilař nešťastně tečuje puk za záda parťáka Henriho Kiviaha v bráně
29
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Na východ Čech přijeli s jediným cílem. Vyhrát. Jedno jak. Hlavně urvat body, vystrčit nos zpod huňaté deky, pod kterou se sparťané poslední měsíc nachází. Úkol splnili. A nejen to. Proti hradeckému Mountfieldu si navíc otevřeli ve 26. kole extraligy střelnici. Jindy precizně bránící tým dokázali Pražané rozbombardovat, zvítězili drtivě 8:3. „Věřím, že už se začne blýskat na lepší časy,“ pousmál se trenér Josef Jandač. Hattrickem a celkem pěti body zazářil Filip Chlapík.

Při pohledu na hostující soupisku zaujalo před zápasem jedno jméno. Daniel Přibyl. Zraněními sužovaný útočník se měl po více než pěti letech znovu navléknout do sparťanského dresu. V Hradci naskočil k rozbruslení. A pak… se z výstroje zase vysvlékl. Do utkání nezasáhl.

„Opravdu nevymyslíte, co všechno se může stát,“ kroutil hlavou ve studiu O2 TV sportovní ředitel klubu Petr Ton. „Nechci říct, jestli to byla předzápasová nervozita, ale přišla nevolnost, nebylo mu dobře. Nakonec nebyl schopný nastoupit, my jsme se rozhodli neriskovat a odehrát to raději na jedenáct útočníků.“

I s touhle komplikací se ale hosté zvládli porvat. Zápas se silným soupeřem na svou stranu přetáhli ve druhé třetině, kdy se během 7 minut a 17 vteřin trefili hned čtyřikrát! Z toho tři góly vměstnali do pouhých 151 sekund. Odskočili na skóre 5:1. Žádný kolaps tentokrát nepřišel, naopak došly další trefy.

„Potřebovali jsme zabodovat, abychom se konečně chytli. Že to vyšlo rovnou takhle, je jenom dobře. Zvlášť tady v Hradci, který hraje celou sezonu dobře. Zlepšili jsme hru v obranném pásmu, kde jsme měli poslední dobou problémy. Vyšly nám přesilovky, napadaly nám tam góly. Proměnili jsme šance, které jsme v minulých utkáních nedávali. Koncovka byla mizerná, situace jsme často přehrávali. Teď nám to vyšlo. Od začátku do konce šlo mužstvo za vítězstvím,“ hlásil trenér Josef Jandač.

Video placeholder
Mountfield HK - Sparta: Matuškin využil trestné střílení, 3:8 • O2 TV SPORT

Zklamaný byl jeho protějšek Tomáš Martinec. „Zasloužené vítězství Sparty, výsledek hovoří za vše. Absolutně se nám to nepovedlo, nedrželi jsme se hry, která nás zdobila poslední zápasy. Dostali jsme facku. Tohle je potupný výsledek, ale bohužel zasloužený. Musíme dál pracovat s pokorou, vrátit se na zem. Doteď jsme takhle špatný zápas neodehráli.“

Jednoznačně nejlepším hráčem večera byl útočník Pražanů Filip Chlapík, který do osobních statistik zapsal pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence. „Konečně jsme si zápas užili. Výher v poslední době moc nebylo, přijeli jsme sem zvítězit. Všichni jsme do toho dali maximum. Že jsme dali osm gólů, je taková třešnička na dortu. Celkově super výkon. Musíme to přenést i dál, v tabulce jsme pořád nízko a nedívá se na to dobře,“ přiznal forvard, který se pátečním představením dostal na 27 bodů ve 23 odehraných duelech.

O sobě se ale stejně bavit nechtěl. Nejlepší zápas kariéry? „To ne. Všichni řeší body, ale pořád jsou u mě detaily, které můžou být lepší. Takhle se na to nedívám,“ zavrtěl hlavou.

Když započítáme i dva zápasy Ligy mistrů, Sparta v jedenácti posledních utkáních jen jednou nastřílela více než tři branky. Tentokrát však protrhla hráz. „Snad jsme se nevystříleli. Pro naše sebevědomí je to skvělé. Je vidět, že góly dávat umíme,“ přidal Chlapík s tím, že na obláčku se ale nikdo vznášet nesmí. „Není dobré být úplně dole, nebo úplně nahoře. Musíme najít balanc. I v tomhle utkání jsme udělali nějaké chyby. Musíme si to rozebrat a dál se zlepšovat.“

Tak jako tak Sparta po dlouhé době prožila klidný zápas, který povětšinu času kontrolovala. Něco takového nutně potřebovala. „Uvidíme další utkání, co to bude znamenat. Hrajeme v rychlém sledu, nemáme čas moc přemýšlet. Věřím ale, že už se začne blýskat na lepší časy,“ věří kouč Jandač. V neděli do metropole přijede Liberec.

Video placeholder
Mountfield HK - Sparta: Další vlastní gól! Moravčíkovo nahození si poslal do brány Pilař, 1:5 • O2 TV SPORT

Video placeholder
SESTŘIH: Mountfield HK - Sparta Praha 3:8. Rozhodla druhá třetina, Chlapík 3+2! • O2 TV SPORT

KonecLIVE
38

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů