SESTŘIH: Kometa - Pardubice 4:3. Dynamo má po sérii, zářil Holík (1+2)

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Skvělá série východočeské mašiny skončila. Hokejisté Pardubic po sedmi výhrách v řadě prohráli 3:4 na ledě brněnské Komety. V parádní přestřelce se sice Dynamo dostalo rychle do dvougólového vedení, domácí mužstvo ale dokázalo skóre otočit a nakonec i rozhodnout. V dresu moravského celku zazářili útočníci Petr Holík (1+2) a Peter Mueller (2+0).

Holík si vedle gólu připsal i dvě asistence. Dvakrát skóroval jeho spoluhráč Peter Mueller a se 17 góly je v extraligové tabulce střelců třetí.

Úvodní šanci zápasu obstaral domácí zadák Ďaloga, který se natlačil před Frodla, ale zakončením ho nepřekvapil. Na druhé straně Košťálkovu střelu vyrazil Tomek pouze před sebe a Kousal poslal puk bekhendem pod horní tyč. Za 63 sekund se skóre změnilo znovu - Tomek nedokázal udržet puk ve výstroji a Anděl z další dorážky zvýšil.

Kometa poté hrála přesilovku, ale Mueller sám před brankou trefil jen Frodlovy betony. Brňané snížili až v oslabení: po pouhých sedmi vteřinách druhé třetiny Gulaši odpálil kotouč od vlastní modré čáry, puk zachytil Mueller a prosadil se ránou nad vyrážečku.

Kometa ožila a hnala se za vyrovnáním. Meluzín ještě neuspěl, skóroval až v 26. minutě obránce Tansey. Pardubický gólman neudržel puk a čerstvá brněnská posila ho pohotově poslala do sítě.

Po polovině utkání už Brno vedlo, Ďalogův nájezd zakončil v brankovišti Mueller gólem na 3:2. Domácí výrazně převyšovali soupeře v počtu střel, přesto se Dynamo po dlouhé době dostalo do šance a udeřilo. Krátce po skončení přesilovky se z mezikruží trefil do šibenice Paulovič.

Třetí třetina byla dlouho opatrná, šancí bylo poskrovnu. Hecl se řítil sám na domácí branku, ale Tomek jej vychytal. Na druhé straně dvakrát pálil Vincour a také Mueller, ale gólmani odolávali.

Tomek se předvedl i sedm minut před koncem. Sám před ním zůstal Blümel, ale souboj vyhrála lapačka brněnského brankáře. Kometa se dokázala vymanit z tlaku a udeřit. Zaťovič podržel kotouč, poslal ho žabkou na Holíka a ten překonal ležícího Frodla.

Dynamo zkusilo power play, ale vyrovnat se už hostům nepodařilo a jejich vítězná série skončila. Brno naopak uspělo pošesté z posledních sedmi zápasů, jedinou prohru utrpělo v úterý v Mladé Boleslavi.

SESTŘIH: Kometa Brno - Pardubice 4:3. Dynamo přišlo o vítěznou sérii, v závěru rozhodl Holík

Domácí: 20:07. P. Mueller, 25:15. Tansey, 30:08. P. Mueller, 56:54. P. Holík

Hosté: 04:28. R. Kousal, 05:51. Anděl, 36:30. Paulovič

Domácí: Tomek (J. Sedláček) – Bartejs, Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), Tansey – P. Mueller (A), P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Krištof, Šik – Vincour, Rákos, R. Pavlík – T. Šoustal, Dočekal, Meluzín.

Hosté: Frodl (Klouček) – Nakládal (C), O. Vála, Košťálek, D. Robertson, J. Zdráhal, J. Mikuš, Kaštánek – Cienciala, Poulíček (A), Říčka – Camara, A. Musil, R. Kousal – Blümel, Paulovič, Hecl – O. Rohlík, O. Roman, Anděl.