Pavel Ryšavý
10. května 2022 • 16:43

Posily Pardubic: rafan, slovenský poklad či NEJ útočník mimo NHL

Autor: Pavel Ryšavý, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
 • S úspěšnou výroční sezonou to Pardubice myslí opravdu vážně. Vedení Dynama dotáhlo příchod sedmi posil, které mají Východočechy dotáhnout co nejdálS úspěšnou výroční sezonou to Pardubice myslí opravdu vážně. Vedení Dynama dotáhlo příchod sedmi posil, které mají Východočechy dotáhnout co nejdálFOTO: koláž iSport.cz

  S vybojováním úspěchu během oslav 100 let od založení hokejového klubu to Pardubice myslí opravdu vážně. V úterý představilo Dynamo sedm posil do všech postů, které mají Východočechy v novém ročníku dotáhnout co nejdál. Čtyři z nových hráčů váleli v KHL, zbylí tři borci táhli defenzivu předchozích týmů v extralize. V článku iSport.cz si přečtěte o všech hokejistech, kteří přišli do Pardubic.

 • Roman Will

  brankář
  věk: 29 let
  poslední sezona: Čeljabinsk (KHL)
  zápasy: 39
  průměr/úspěšnost: 2,2/92,9%

  Dva roky působil na farmě Colorada, jednou naskočil do NHL. Pak se stal jedničkou Liberce, Rögle a Čeljabinsku. V Pardubicích se zdá, že utvoří velmi silnou dvojici s Dominikem Frodlem, poperou se o místo. Will stabilně patří do národního týmu, z MS se omluvil teď kvůli narození potomka.

 • Peter Čerešňák

  obránce
  věk: 29
  poslední sezona: Plzeň
  zápasy: 50
  body: 40 (6+34)

  Pardubický obránce Jan Košťálek se stal nejproduktivnějším bekem extraligy, Čerešňák skončil hned za ním. Co se týká hry, není jen ofenzivní obránce. Kdybyste hledali nejlepšího komplexního beka v soutěži, slovenský poklad by měl být první volbou. S Košťálkem se musí porovnat na přesilovce.

 • David Musil

  obránce
  věk: 29
  poslední sezona: Třinec
  zápasy: 48
  body: 6 (2+4)

  Rafan, hvězda mezi defenzivními beky v Česku. Když jezdi bez puku, je trochu přihrbený, hodně tím připomíná tátu Františka. Jeho úkolem bude čistit prostor kolem brankoviště, v týmu se potká s bráchou Adamem a poprvé si zahrají v jednom týmu. Teď je s reprezentací na MS.

 • Tomáš Dvořák

  obránce
  věk: 27
  poslední sezona: Sparta
  zápasy: 44
  body: 9 (3+6)

  Podpis ze stejného důvodu, proč přišel Musil. Taky Dvořák měří skoro dva metry a na led ve Spartě chodil hlavně proto, aby byl na ledě pořádek. Hodně si zahraje oslabení a jeho úkolem bude, aby brankáři Will a Frodl viděli na střely, případně, aby se útočníci nedostávali k dorážkám.

 • Lukáš Radil

  útočník
  věk: 31
  poslední sezona: Dinamo Riga (KHL)
  zápasy: 43
  body: 23 (8+15)

  Od roku 2015, kdy odešel z Pardubic, se v KHL a NHL ještě hodně zlepšil. Je silnější na puku, těžko mu ho kolem mantinelu seberete, naučil se víc využívat své centimetry. Založením se ale nezměnil, pořád má dobrý skluz, je technický hráč, který rád vyšívá kličky a dovede vytvořit šanci.

 • Lukáš Sedlák

  útočník
  věk: 29
  poslední sezona: Čeljabinsk (KHL)
  zápasy: 49
  body: 45 (18+25)

  Aktuálně patrně nejlepší český útočník mimo NHL. V Čeljabinsku rozkvetl za tři roky mezi hvězdy KHL, předtím musel v Columbusu hlavně bránit. Ale ukázal, že dovede být daleko platnější. Je silný prakticky v každé herní situaci, je cenný dopředu i dozadu, dobrý na buly, skvělý střelec.

 • Tomáš Hyka

  útočník
  věk: 29
  poslední sezona: Čeljabinsk (KHL)
  zápasy: 37
  body: 35 (11+24)

  V Čeljabinsku si kápli do noty se Sedlákem, jsou na sebe zvyklí, určitě budou nastupovat spolu. Hyka je výborný bruslař, pět let nehrál extraligu, zkoušel štěstí ve Vegas, pak válel v KHL. Je silný do kombinace, má potenciál dávat poměrně dost gólů, ale v Traktoru se spíš změnil na nahravače.

Vstoupit do diskuse
1
Finále
Články odjinud


Články odjinud