1. října 2023 • 10:45

ANALÝZA: Slabý tým? Pro Ticháčka žádný problém. Hraje výborně

Autor: Adam Papoušek
Vstoupit do diskuse
0
 • Kladenský bek Jiří Ticháček oslavuje gólKladenský bek Jiří Ticháček oslavuje gólFOTO: ČTK / Petrášek Radek

  Kladno se trápí. Je poslední a vstřelilo pouze osm gólů, na pěti z nich se podílel Jiří Ticháček. Po šestém kole je nejproduktivnějším hráčem Rytířů a v rámci extraligových obránců ho najdete na děleném druhém místě. Do sezony vstoupil opravdu na výbornou a dává zapomenout na minulý ročník, který se mu nevydařil.

 • Produktivita

  Při přepočtu na 60 minut hry ve všech herních situacích sbírá 2,4 bodu. To Jiřímu Ticháčkovi zajišťuje první místo mezi všemi hokejisty Kladna. Jestliže vezmeme v potaz extraligové obránce, najdeme ho na 8. místě. Před ním jsou elitní zadáci jako Jérémie Blain (3,2), Daniel Gazda (2,9) či Stuart Percy (2,7).

 • Aktivní střelba

  Tři vstřelené góly v šesti zápasech nejsou náhodou. Jiří Ticháček od začátku sezony se střelbou totiž nešetří. Na branku soupeřů vysílá ve hře v plném počtu hráčů 15,0 střeleckých pokusů za 60 minut hry. 5,9 z nich se najde cestu mezi tři tyče. V obou statistikách mu patří první místo mezi obránci Rytířů.

 • Tvorba šancí

  Ticháček nezaostává ani v přihrávkách na střely. Svým spoluhráčům přichystá 5,3 střel ve hře pět proti pěti. Mezi beky Kladna v tomto směru je lepší pouze Jakub Babka (5,6). Solidně si vede i v úspěšných vstupech do ofenzivního pásma. S hodnotou 4,0 mu patří druhá příčka, když je před ním pouze Ondřej Slováček (4,4).

 • Kladno s ním dominuje

  Rytíři získali z 6 utkání pouze 2 body. Skóre 8:20 je přímo hrozivé. Ale i přesto dokáže Kladno právě s Ticháčkem na ledě své soupeře přehrávat. Vykazuje s ním na ledě poměr 55 % očekávaných gólů pro a proti. Nepřekvapí, že je jediným obráncem týmu, který se v tomto směru pohybuje v pozitivních číslech. Jinými slovy: kdyby Kladno mělo v obraně 6 Ticháčků, dnes má už minimálně 8 bodů.

 • Statistiku plus minus ignorujte

  Mohlo by se zdát, že mladý bek špatně brání, když v +/- má negativní číslo 5. Ticháčkův případ je ale jen dalším důkazem toho, že jde o statistiku, která nijak nevyjadřuje hráčovy výkony. Když byl totiž Ticháček na ledě ve hře pět proti pěti, gólmani pochytali pouze 82,9 % všech střel. Inkasovali 6 gólů. To je anomálie, na kterou by doplatil jakýkoliv hráč. (Více o nedostatcích statistiky +/- čtěte ZDE >>>)

Vstoupit do diskuse
0
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud