Na MS ohromil svět, teď další kličkou Minnesotu | iSport.cz
18. července 2011 • 15:23

Na MS ohromil svět, teď další kličkou Minnesotu

Autor: mjk
Vstoupit do diskuse
1
Mikael Granlund ukázal v Minnesotě precizního "Forsberga".
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Nečekaná erotika na tribunách a dýmovnice jsou zpátky!
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Zdá se, že Peter Forsberg má o nástupce postaráno. Švédovi, autorovi legendárního hokejového blafáku, který je po něm dokonce neoficiálně pojmenovaný, roste v sousedním Finsku zdárný pokračovatel. Mikael Granlund, který uchvátil celý svět "florbalovou" fintou při semifinále letošního šampionátu, si teď dovolil další drzost - na přípravném kempu Minnesoty doslova vykoupal golmana právě kličkou ála Forsberg.Je mu 19, ale kuráže má na rozdávání. Když v semifinálovém souboji mistrovství světa vytasil trik, který je znám spíše z florbalu, všichni z toho byli u vytržení. Na svou hokejku si nabral puk jako na lopatu a donesl ho doslova až do branky.

Granlund byl sice už před rokem draftován Minnesotou, do kolotoče NHL by však měl naskočit až v příští sezoně. Ve svém klubu HIFK Helsinky si totiž plní vojenskou službu.

Přesto byl pozván na letní přípravný kemp zámořského celku. Při nájezdech tam pak letošní mistr světa opět dokázal, jak má rychlé ruce a před všemi hvězdami týmu překonal brankáře pověstnou "Forsbergovou" kličkou. Možná i samotná švédská legenda by zapřemýšlela, jestli ji neprovedl ještě precizněji, než tehdy on, v roce 1994 na olympijských hrách.


Vstoupit do diskuse
1


Články odjinud


Články odjinud