Hradec získá poloviční podíl v hokejovém klubu HC Mountfield | iSport.cz
30. července 2013 • 18:15

Hradec získá poloviční podíl v hokejovém klubu HC Mountfield

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Hradec získá poloviční podíl v hokejovém klubu HC Mountfield (ilustrační foto)
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hradec Králové vstoupí do hokejového klubu Mountfield HK, město v klubu za milion korun získá padesátiprocentní podíl. Dnes o tom rozhodli královéhradečtí zastupitelé. Extraligový Mountfield se přesunul do Hradce Králové z Českých Budějovic kvůli sporům s tamní radnicí a Budějovickým Budvarem o čepování piva při domácích zápasech extraligy."Schválili jsme akcionářskou dohodu, která řeší všechny podstatné věci o spolupráci," řekl dnes novinářům náměstek hradeckého primátora Martin Soukup (ODS).

Zastupitelstvo ve svém usnesení souhlasilo s tím, že město poskytne klubu na činnost vrcholového sportu maximálně 13,7 milionu korun na sezonu a také mu dá příspěvek na náklady spojené s užíváním hradeckého zimního stadionu v maximální výši tři miliony korun na sezonu.

Přesun hokejové extraligy z Českých Budějovic do Hradce Králové schválili královéhradečtí zastupitelé již 18. června. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) minulý týden oznámil, že klub Mountfield HK byl přijat za člena hokejového svazu a nyní čeká na udělení extraligové licence.

Svaz shromažďuje podklady, zásadní bude stav hradeckého stadionu, kde například chybí videosystém. Poslední kontrola stadionu se má uskutečnit kolem 20. srpna, koncem měsíce by pak mohli Východočeši obdržet licenci.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud