17. června 2016 • 00:43

Boj až do půlnoci. Slovenský hokej povede manažer Kohút

Autor:
Slovenský hokej povede manažer Martin Kohút
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým prezidentem Slovenského svazu ledního hokeje se stal Martin Kohút. Pětačtyřicetiletý manažer a dosavadní člen výkonného výboru SZLH porazil ve volbách na mimořádném kongresu v Bratislavě bývalého hráče a dlouholetého popradského funkcionáře Tibora Turana."Bylo to dlouhé a dnes začíná nový den. Věřím, že začíná i v hokejovém hnutí. Lidi rozhodli, že chtějí změnu a ta je reprezentována mým programem," uvedl Kohút ve čtvrtek po půlnoci. Hlasovat se přitom začalo o pět hodin dříve. Kohút získal 150 hlasů z celkového počtu 278. Svaz povede do června 2019.

Kohúta před kongresem podpořili elitní hráči Marián Hossa, Marián Gáborík, Peter Bondra nebo Luboš Bartečko. "Pokusím se využít svoje zkušenosti, znalosti a všechno to, co jsem se doposud naučil, abychom slovenskému hokeji pomohli. Nedokážu slíbit výsledky, ale mohu slíbit, že se hokejové hnutí posune vpřed," dodal Kohút, který už před volbou prozradil, že v případě jeho úspěchu by se novým generálním manažerem reprezentace měl stát Miroslav Šatan.

Kohút vystřídá ve funkci Igora Nemečka. Ten vedl svaz od roku 2011, loni pozici obhájil, ale přední slovenští hráči podporovali jeho protikandidáta Richarda Lintnera a volby označili za neregulérní.

Hokejisté poté tři měsíce bojkotovali reprezentaci a ustoupili až tehdy, když Nemeček souhlasil s vypsáním nových voleb a změnou hlasovacího systému. V nových volbách už Nemeček ani Lintner nekandidovali. Lintner, který momentálně vede extraligu, nebyl ve čtvrtek zvolen ani do výkonného výboru. Kohúta podporoval.

"Odevzdávám svaz s čistým svědomím a dostatečnými finančními prostředky. Není v takovém stavu, v jakém jsem ho před několika lety přebal. Nikomu nic nedlužíme, svaz je finančně stabilizovaný," uvedl Nemeček.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze