16. června 2017 • 12:18

Voráček pomáhá. Za 61 bodů v NHL předal své nadaci 61 tisíc dolarů

Autor: ,
Reklama
720p360p
Voráček pomáhá. Své nadaci věnoval 61 tisíc dolarů
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Jakub Voráček předal na čtvrtečním setkání své nadace, která podporuje pacienty s diagnózou roztroušené sklerózy (RS), puk s číslem 61 symbolizujícím příspěvek ve výši 61 tisíc dolarů (přibližně 1,5 milionu korun). Hvězdu Philadelphie těší, jak se projektu, na kterém se podílí společně se svou sestrou Petrou Klausovou, daří. Od založení v září 2015 Nadace Jakuba Voráčka pomohla už částkou okolo 3,6 milionu korun."Jsem rád, jak se to rozrůstá. Přišlo až sto lidí. Další akci máme 24. června v Mikulově," řekl novinářům Voráček na setkání v pražském Areálu Vltavanů a připomněl charitativní fotbalový turnaj Hokejky pro Kluka Puka, kterého se zúčastní hokejové i fotbalové osobnosti.

Nadaci založili se sestrou Petrou, kterou nemoc také postihla. "Za tu dobu není 3,6 milionu špatná částka a snad to bude pokračovat dál, nás to žene jen dopředu," prohlásil Voráček, který přispívá za každý svůj bod v NHL částkou 1000 dolarů. "Chci mít co nejvíc bodů jak kvůli nadaci, tak i kvůli mně, abych co nejvíce pomohl týmu," usmíval se Voráček.

Před dvěma dny navštívil se sestrou Domov svatého Josefa v Žirči. "Je to jediné zařízení v České republice pro pacienty RS, kteří se už o sebe nemohou postarat. Bylo by jich potřeba pět," podotkla Klausová, která se snaží akce plánovat na období, kdy je bratr Jakub z Filadelfie na měsíc a půl v létě v Česku.

Voráček pomáhá. Své nadaci věnoval 61 tisíc dolarů
720p 360p

"Bylo to naprosto úžasné, lidi byli fantastický a Jakub si to užil, byli jsme oba dojatí. Ne všechno je v naší společnosti zalité sluncem i směrem k charitě, ale člověk se na to všechno negativní vykašle, když vidí, že to dělá pro ty chvíle a lidi, kterým může pomoci," doplnila.

Voráček je rád, že se může s pacienty osobně setkat a promluvit si s nimi. "Člověk vidí, jak to těm lidem pořád strašně pálí. Je to jen svalový problém a jinak mají přehled. Bohužel jim ta nemoc nedovoluje normálně fungovat," popsal dojmy ze setkání v Žirči.

"Zázemí bylo překrásný, mají tam rehabilitační centrum. Bohužel je to jen jedno středisko v Čechách. Náš cíl do budoucích let je, aby se sehnaly prostředky, aby se třeba povedlo otevřít další. A také pomáhat lidem, kteří v takové fázi nejsou a potřebují jiné léky, pomůcky nebo vozíčky," dodal Voráček.

Oba mají radost z práce, která se dosud povedla. "Bude nás už skoro 1200 členů a eReS tým udělal spoustu práce. Jde o to, aby nás bylo ještě více, abychom měli silný hlas a zatlačili na ta místa, kde zatím neslyší," prohlásila Klausová.

"Přispíváme individuálním pacientům, kterým se rozdělují nadační příspěvky. Podporujeme také fyzioterapii a psychoterapii v RS centrech, loni jsme podpořili registr pacientů. Udělali jsme obrovský webový portál, kterým nabízíme pomocnou ruku a poradny, což jsme u nás první," dodala Klausová.

Hokejisté v kopačkách podpoří dobrou věc! Exhibice v Mikulově již 24. června
720p 360p

Máma ukázala kapitánovi, jak dát gól. Voráčkova sestra: Zajímalo ji, jak při tom vypadala
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze