Dvacítka nestačila ani na Švédy | iSport.cz
9. listopadu 2007 • 00:00

Dvacítka nestačila ani na Švédy

Autor: ČTK
Česko - Švédsko
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová dvacítka nezvládla úvodní třetinu se Švédskem a na turnaji čtyř zemí prohrála i druhý zápas se severským týmem. Zarážející bylo na konci i skóre vyloučených - 1:15.Český reprezentační výběr hokejistů do dvaceti let prohrál po souboji s domácími Finy také další duel se severským soupeřem na turnaji čtyř zemí, když dnes v Närpiö podlehl Švédsku vysoko 0:5. Český tým vůbec nezvládl především úvodní třetinu, po níž svítilo na ukazateli skóre hrozivých 0:4. V brance dostal tentokrát příležitost Lukáš Cikánek, Češi však začali brzy doplácet na nedisciplinovanost. Jako první sice usedl na trestnou lavici již po 71 vteřinách Larsson, v dalším průběhu zápasu se však proti pravidlům provinili pouze svěřenci kouče Miloslava Hořavy. Poměr vyloučených tak nakonec vyšplhal až na nevídaných 15:1. Švédsko tuto skutečnost také nemilosrdně trestalo a již v polovině sedmé minuty vedlo zásluhou dvou využitých přesilovek dvoubrankovým rozdílem. V 13. minutě zvýšil Backlund a stav první dvacetiminutovky uzavřel další brankou v přesilovce dvě vteřiny před sirénou Berglund. V 25. minutě se podruhé v utkání trefil Tobias Forsberg a dovršil tak konečné skóre utkání, v němž bylo Švédsko jasně lepším týmem. O jeho převaze svědčil také poměr střel 36:9 ve prospěch Tre Kronor. Poslední zápas na turnaji sehraje český tým v sobotu od 12:00 proti Rusku. To dnes po úvodní výhře nad Švédy podlehlo Finům 1:2.


Výsledky: Česká republika - Švédsko 0:5 (0:4, 0:1, 0:0)
Branky: 4. a 25. T. Forsberg, 7. Alcen, 13. Backlund, 20. Berglund. Rusko - Finsko 1:2

Témata: 


Články odjinud


Články odjinud