Zraněný Nečas: Snad to nebude vážné. Chystá se do NHL, nebo zůstane? | iSport.cz
20. července 2017 • 12:15

Zraněný Nečas: Snad to nebude vážné. Chystá se do NHL, nebo zůstane?

TOP VIDEA
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
Růžička o otravě hráčů z jídla: Vidíte, co člověk v kariéře může zažít Růžička o otravě hráčů z jídla: Vidíte, co člověk v kariéře může zažít
VŠECHNA VIDEA ZDE

V průběhu léta bojuje o NHL a už se objevila také první komplikace. Zranění útočníka Martina Nečase z přátelského utkání české dvacítky se Švýcarskem by však nemělo být vážné. Talentovaný mladík by tak měl brzy naskočit zpět do tréninku, aby se mohl rvát o místo v týmu Caroliny, která ho vybrala jako 12. hráče letošního draftu. „Byl to jeden z nejlepších zážitků v životě, ale jsem teprve v polovině cesty,“ uvědomuje si talentovaný útočník.V úterním přátelském utkání se Švýcarskem (4:1) všem přítomným zatrnulo, když se tahoun českého týmu sám od sebe skácel ve 34. minutě k ledu a utkání pro něj předčasně skončilo. „Mám nějaký problém s úponem a možná se svalem,“ poodkryl Martin Nečas.

Vzápětí zadoufal, že se nejedná o nic vážného. „Už jsem to trochu cítil. Vjel jsem do nějaké rýhy a něco si zřejmě natáhl. Doufám, že to bude jenom na chvíli,“ věří talentovaný útočník, kterého čeká perné léto.

To odstartovalo draftem NHL, na němž Martin Nečas pokukoval po první desítce. Ta nakonec nevyšla, na řadu přišel až jako dvanáctý, ale zklamaný rozhodně nebyl. „Bylo mi jedno, kdo si mě vybere. Každý tým je v NHL, takže mi na tom nezáleželo. Za Carolinu jsem ale rád, mají mladé a perspektivní mužstvo,“ hodnotí s odstupem týdnů útočník mistrovské Komety.

Nečas o Pastrňákovi, Eratovi a draftu. Jeden z nejlepších zážitků v životě, hlásí
720p 360p

Mladý šampion už za mořem ukázal, co umí. Během nováčkovského kempu se rozhodně neztratil, ale pro něj i ostatní mladíky jde o začátek cesty. „Já jsem rád, že jsem mohl poznat organizaci i kluky,“ řekl Nečas.

V zámoří ho podpořil také jeho zkušený parťák Martin Erat, který má na kontě 931 startů v NHL. „Říkal mi, ať si to užiju. Přiletěl za mnou na draft, čehož jsem si vážil. Byli jsme na večeři a pak odjel zpátky do Nashvillu.“ Fanoušci Komety touží po tom, aby se oba dva opět proháněli na extraligových kolbištích, ale budoucnost české hvězdičky je nejasná.

„Máme s Carolinou nějaký turnaj a hlavní kemp, po kterém budu vědět víc. Aktuálně nevím, kde budu příští sezonu hrát,“ nechal fanoušky napjaté. I oni se ale musí smířit s tím, že cíl je jasný – NHL.

Inspirací je mladému útočníkovi i David Pastrňák. „David je pro nás mladší hráče vzor, protože nám je věkově blízko a už patří k hvězdám Bostonu i NHL,“ připouští Martin Nečas, na kterého se bude hodně spoléhat i nový trenér reprezentace do 20 let Filip Pešán.

ZAJÍMAVOSTI Z NHL SLEDUJTE ZDE>>>

Češi z NHL o Nečasovi po draftu: Je to teprve začátek, ať se daří, hlásí Voráček a spol.
720p 360p

Nečas a Chytil po draftu NHL: Vybrali si je v Carolině a NY Rangers
720p 360p

Martin Nečas si zřejmě natáhl břišní sval, sklání se nad ním Filip Zadina
Martin Nečas si zřejmě natáhl břišní sval, sklání se nad ním Filip Zadina

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Rozpis Vstupenky Tabulka Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v biatlonu * MS v lyžování * Tipsport extraligaČlánky odjinud


Články odjinud