Vrchlabí přilákalo další legendu. Kariéru si prodlouží i střelec Sýkora | iSport.cz
18. července 2019 • 14:19

Vrchlabí přilákalo další legendu. Kariéru si prodlouží i střelec Sýkora

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha
Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1! Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V hokejovém důchodu dlouho nevydržel. Útočník Petr Sýkora, který v minulý týden oznámil konec aktivní kariéry, se vrací ke své milované hře. Někdejší obávaný extraligový kanonýr se dohodl na angažmá v druholigovém Vrchlabí. Rekordman extraligy v počtu vstřelených gólu se tak v dresu Stadionu připojí k ostřílené dvojici Jaroslav Bednář a Jan Hlaváč, kteří si v severočeském klubu budou rovněž prodlužovat své bohaté kariéry. Vedle Vrchlabí se však Sýkora bude věnovat i své nové práci v Pardubicích, tedy výchově mládeže."S Petrem proběhlo velice jednoduché a naprosto korektní jednání, kdy jsme se dohodli na všech zásadních věcech. Nejdůležitější bylo, aby mohl angažmá ve vrchlabském týmu spojit se svou novou rolí, kterou má v pardubickém klubu a tou je práce a výchova mladých talentů. Nijak zásadně se to nekříží s naším programem a tak by Petr měl absolvovat kompletní sezonu v našem A týmu," uvedl sportovní manažer Jiří Jakubec na klubovém webu.

Sýkora působil v extralize výhradně v pardubickém dresu, s Dynamem získal dva mistrovské tituly. Rovněž dvakrát si mohl bývalý reprezentant a účastník MS 2007 vychutnat vítěznou radost také během působení ve švýcarském Davosu. V domácí nejvyšší soutěži nastoupil do 897 utkání a stihl nastřádat 653 bodů díky 385 gólům a 268 nahrávkám.

"Je to další obrovská osobnost, která má respekt a uznání i mezi hráči v kabině a myslím, že jeho hokejové kvality jsou stále mnohem výš než na druhou ligu. Doufáme, že i on bude tím kamínkem do skládačky, který nám pomůže splnit naše ambiciózní cíle," řekl Jakubec. V minulé sezoně Stadion postoupil do finále play off, ale prohrál 2:3 na zápasy se Sokolovem a přišlo o šanci postoupit do první ligy.

 

MS v basketbale, Velká pardubická

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Program - kdy hrají Češi? Česko - USA ONLINE

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. října 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenosČlánky odjinud


Články odjinud