Fotbalové exhibice pomáhají

Pavel Kubina s přítelkyní Andreou Černíkovou chystá svatbu na červenec nebo srpen příštího roku. Místo je jasné - janovický kostel
Pavel Kubina s přítelkyní Andreou Černíkovou chystá svatbu na červenec nebo srpen příštího roku. Místo je jasné - janovický kostelZdroj: Jiří Rubeš
ČTK
Hokej

Tři fotbalové exhibice, jejichž výtěžek poputuje na charitu, sehraje i letos výběr hokejového obránce Pavla Kubiny a dalších českých reprezentantů.

Jeho tým posílený třeba o Marka Malíka, Filipa Kubu, Václava Varaďu, Tomáše Fleischmanna nebo Rostislava Olesze bude hrát především pro pětiletého chlapce, který trpí vzácnou progresivní atrofií druhého stupně.

"Chlapec je nepohyblivý, lékaři mu dávají pár let života. Jeho příběh četla přítelkyně Andrea v novinách, byl to vlastně její nápad, jestli bychom nechtěli letos pomoct jemu. A mně se ten nápad hned zalíbil," řekl dnes novinářům obránce Toronta Maple Leafs.

Peníze, které se v rámci exhibice nasbírají, půjdou na léčbu nemocného chlapce. Dále Kubina Team rozdá 66 kompletních hokejových výstrojí žákům z Vítkovic a Frýdku-Místku.

První zápas sehraje mužstvo osobností 5. července v Brušperku, o týden později se představí v Horním Žukově u Českého Těšína a turné uzavře 26. července tradičně v Janovicích.

Osu sestavy jako každoročně tvoří vedle bývalých vítkovických hokejistů působících v NHL ještě bývalý fotbalista Radoslav Látal a do branky by se měl poprvé postavit Pavel Srníček.

"Byl bych rád, kdyby to znovu alespoň jednou vyšlo Vencovi Svěrkošovi a Honzovi Laštůvkovi. Oba ještě nemají jisté angažmá, uvidíme, jak to s nimi bude," podotkl Kubina.

Doporučujeme

Články z jiných titulů