Hašek předsedou komise Síně slávy? | iSport.cz
8. ledna 2009 • 20:25

Hašek předsedou komise Síně slávy?

Autor: ČTK
Dominik Hašek
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje ustanovil na svém pátečním jednání komisi Síně slávy ČSLH a zároveň schválil nabídnutí postu předsedy tohoto poradního orgánu Dominiku Haškovi.Statut komise znamená, že podléhá ČSLH, tudíž i další personální obsazení bude předloženo výkonnému výboru a po dohodě s ním schváleno. Svaz o tom informoval v oficiální tiskové zprávě.

Slavný brankář, který loni uzavřel svou úspěšnou kariéru v zámoří po zisku Stanleyova poháru s Detroitem, patřil mezi hlavní kritiky výběru prvních 41 členů Síně slávy v rámci oslav 100 let českého hokeje, které proběhly 4.listopadu.

Sám Hašek mezi vybranými legendami nechyběl, ale řadu osobností tam postrádal. Hašek požadoval, aby mělo přijímání nových členů jasně daná pravidla a podmínky, a svou vizi nabídl v otevřeném dopisu členům výkonného výboru ČSLH.

Přání Haška, ale i dalších osobnosti, aby se podíleli na fungování Síně slávy, projednával výkonný výbor už na konci listopadu. Výkonný výbor také dnes vyslechl hodnotící zprávu trenéra reprezentačního A-týmu Vladimíra Růžičky o vystoupení v prosincovém turnaji Channel One Cup a ústní hodnocení trenéra týmu do 20 let Marka Sýkory z mistrovství světa juniorů, kde český výběr skončil šestý.

Výkonný výbor rovněž překvalifikoval trest pro hráče Tomáše Doležala ze Žďáru nad Sázavou, kterého disciplinární komise původně potrestala za napadení čárového rozhodčího zákazem startu na dva roky nepodmíněně, a snížil jej na šest měsíců. Délka trvání se počítá od 16. října minulého roku, kdy byl hráči udělen původní trest.

Témata:  sport, hokej, hašek, Síň
 


Články odjinud


Články odjinud