Paříž-Nice předčasně skončila, Schachmann si dojel pro životní triumf

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Zkrácený závod Paříž-Nice ovládl německý cyklista Maximilian Schachmann, který udržel vedení i po dnešní závěrečné horské etapě z Nice do La Colmiane. Pro etapový triumf si po sólovém úniku v závěru dojel Kolumbijec Nairo Quintana.

Schachmann v posledním kilometru dokázal zareagovat na útok Tiesje Benoota a belgického soupeře nakonec v celkovém pořadí porazil o 18 sekund. Šestadvacetiletý Němec, který už má na kontě i jedno etapové vítězství na Giru, si připsal nejlepší výsledek v dosavadní kariéře.

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE >>>

"Bylo to velmi, velmi těžké finále. V posledních kilometrech jsem si prošel peklem," řekl Schachmann. "O tom, že budu hrát důležitou roli v některém z etapových závodů, jsem vždycky snil. Teď jsem to dokázal," radoval se pátý německý vítěz v historii závodu. Po devíti letech napodobil Tonyho Martina.

Z českých jezdců byl dnes lepší Roman Kreuziger, který dojel na 27. příčce se ztrátou osmi minut na Quintanu. Hned za ním skončil Zdeněk Štybar a v konečné klasifikaci obsadil 20. místo. Kreuziger závod, který kvůli šíření nákazy koronavirem přišel o nedělní závěrečnou etapu, zakončil na 24. místě.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour) - 7. etapa (166,5 km):
1. Quintana (Kol./Arkéa-Samsic) 4:27:01, 2. Benoot (Belg./Sunweb) -46, 3. Pinot (Fr./Groupama-FDJ) -56, 4. Higuita (Kol./EF), 5. Nibali (It./Trek-Segafredo) oba stejný čas, 6. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) -58, ...27. Kreuziger (ČR/NTT), 28. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) oba -8:10.

Konečné pořadí: 1. Schachmann 27:14:23, 2. Benoot -18, 3. Higuita -59, 4. Nibali -1:16, 5. Pinot -1:24, 6. Quintana -1:30, ...20. Štybar -13:14, 24. Kreuziger -18:20.