Gobert šířil virus a znepřátelil si celou NBA. Teď daruje půl milionu | iSport.cz
David Pávek
14. března 2020 • 21:28

Gobert šířil virus a znepřátelil si celou NBA. Teď daruje půl milionu

Autor: David Pávek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
Z týmu mám velkou radost, je tu ideální mix, říká kapitán Dočkal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Spojených státech byste teď jen těžko hledali nenáviděnějšího sportovce, než je Rudy Gobert. Francouzský pivot basketbalového týmu Utah Jazz v NBA vtipkoval o šíření koronaviru a ochmatával mikrofony novinářů, načež byl na nemoc sám pozitivně testován. Podle zpráv ze zákulisí je nálada v týmu pod bodem mrazu a na Goberta jsou všichni pěkně nabroušení. Oficiálnímu trestu od ligy se sice vyhne, už si ale začíná sypat popel na hlavu a daruje vysokou částku na podporu zaměstnanců arény.Na palubovce je Rudy Gobert nesmlouvavý obránce, dvojnásobný nejlepší defenzivní hráč sezony. Mimo ni má trochu „hravější“ povahu, právě ta ho ale dostala do potíží. Na začátku týdne na tiskovce zavtipkoval na téma koronavirus a hygiena, když osahal mikrofony novinářů. Ve středu se potvrdilo, že virus sám má a NBA se od té doby kompletně zastavila. Jako druhý nakažený byl potvrzen Gobertův spoluhráč, rozehrávač Donovan Mitchell.

„Díky všem, kteří se mi ozvali po zprávách o pozitivním testu,“ napsal Mitchell na Instagram. „Všichni zjišťujeme vážnost situace, snad se budeme nadále vzdělávat a chovat se zodpovědně pro zdraví nás i lidí v našem okolí,“ doplnil.

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE>>>

Věta o zodpovědnosti není jen slušný apel na veřejnost, ale i popíchnutí směrem ke spoluhráči Gobertovi, který se tak zrovna nechoval. Na francouzského pivota jsou všichni, především pak jeho spoluhráči a další zaměstnanci týmu z Utahu, pochopitelně dost naštvaní. „V Jazz mají radost, že se nemusí sejít a hrát spolu,“ informoval v ESPN Sportscenter tradičně dobře informovaný insider Adrian Wojnarowski. „Jsou na Goberta velmi nahněvaní, bude potřeba dost práce, aby se některé vztahy napravily,“ dodal.

27letý Francouz si důsledky svého chování naštěstí uvědomuje na Instagramu se všem omluvil. „Od chvíle, co jsem se dozvěděl svou diagnózu, jsem prošel mnoha emocemi. Hlavně strachem, úzkostí a studem,“ napsal Gobert. „Především se chci veřejně omluvit lidem, které jsem ohrozil. V té době jsem neměl tušení, že jsem nakažený, ale choval jsem se bezohledně a pro to neexistuje žádná omluva. Doufám, že můj příběh bude varováním pro všechny, a že to lidé budou brát vážně. Jsem ve skvělé péči a vyléčím se. Děkuji všem za podporu a vyzývám všechny, aby podnikli veškeré kroky k tomu, aby zůstali v bezpečí a zdraví,“ doplnil.

Nejslavnější basketbalová liga světa je podle komisionáře Adama Silvera zastavena minimálně na 30 dní. Podle zámořských médií by dlouhá pauza znamenala ohromný finanční zásah pro všechny kluby. Pokud se NBA nerozběhne do konce března, přijdou celky o zhruba 275 milionů dolarů (přibližně 6,5 miliardy korun). Sám Gobert podle informací médií žádný trest ani pokutu od ligy nedostane.

Rozhodl se ale věnovat půl milionu dolarů (11,7 milionu korun) pracovníkům Vivind Smart Home Areny, domácího stadionu Utah Jazz, a službám spojeným s bojem proti koronaviru ve státě Utah i rodné Francii. K podobné pomoci lidem, kteří pracují na akcích na sportovních stadionech a jsou tedy náhe bez přijmu, přispěchali i hvězdný nováček Zion Williamson nebo nejužitečnější hráč ligy Giannis Antetokounmpo.

Basketbalista Utahu Rudy Gobert (v bílém) měl mít pozitivní test na COVID-19. NBA přerušila okamžitě sezonu
Basketbalista Utahu Rudy Gobert (v bílém) měl mít pozitivní test na COVID-19. NBA přerušila okamžitě sezonu

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud