Běžci zachraňují oceány. Stáhněte si aplikaci a zapojte se do výzvy | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: iSport.cz
24.5.2021 • 10:44

Běžci zachraňují oceány. Stáhněte si aplikaci a zapojte se do výzvy

Vstoupit do diskuse
0

Znečištění oceánů je jedním z největších enviromentálních problémů dnešní doby. Pokud se zásadně nezmění chování současné populace, hrozí, že v roce 2050 bude v oceánech více plastů než ryb. Igelitové sáčky a obaly najdete dokonce už i na nejhlubším místě zemského povrchu – na dně Mariánského příkopu. Značka adidas se proto už počtvrté rozhodla spojit běžce z celého světa a prostřednictvím akce Run For The Oceans přispět ke zlepšení životního prostředí.Na 8. června připadá Světový den oceánů. Při této příležitosti se značka adidas společně s organizací Parley, která se snaží o osvětu v oblasti znečištění oceánů, rozhodla už počtvrté uspořádat běžeckou výzvu s názvem Run For The Oceans.

Akce je určena běžcům po celém světě a zapojit se do ní můžete i vy. A co proto udělat?

Stačí si nainstalovat bezplatnou aplikaci adidas Running, zaregistrovat se, připojit se k výzvě Run For The Oceans a zaznamenat vaše uběhnuté kilometry. Za každý kilometr zapsaný v aplikaci pak adidas spolu s organizací Parley odstraní z pláží, pobřeží a vzdálených ostrovů odpad v hmotnosti 10 plastových lahví, a to až do celkového objemu 227 000 kg. Detaily o akci najdete ZDE > > >

Část odpadu, který bude díky běžcům posbíráný pak společnost využije k výrobě některých svých produktů. Zatím z plastových odpadků vzniklo již více než 30 milionů párů bot. Značka adidas nedávno uvedla na trh také materiál PRIMEBLUE - špičkovou tkaninu s 50% obsahem příze Parley Ocean Plastic, která je vyrobená z recyklovaného odpadu z pláží a pobřeží, tedy z plastu zachyceného před proniknutím do oceánu. Běžci tak mají k dispozici sportovní oblečení, které pomáhá nejen sportovnímu výkonu, ale také planetě.


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Výsledky
12. září 2020
Brno
Výsledky
10. října 2020
Praha
Zrušeno

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud