27. května 2018 • 22:30

Černý už je v poslední fázi rekonvalescence po zranění

Autor:
Fotbalový reprezentant do 21 let Václav Černý se po říjnovém vážném zranění kolena pomalu vrací na trávník. Během léta se má připojit do přípravy Ajaxu Amsterodam a je předpoklad, že by mohl stihnout i start nové sezony. Návrat ale nechce uspěchat, i když mu fotbal už velmi chybí.


Dvacetiletý útočník, který je považovaný za jeden z největších českých talentů, si v říjnu v utkání Nizozemského poháru přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleně. Rekonvalescenci po operaci už má za sebou a nyní bude své tělo opět zvykat na zátěž profesionálního fotbalisty a hledat ztracenou formu.

"První dvě fáze už mám za sebou, teď mě čeká ta poslední, která je fyzicky nejtěžší. Psychicky těžkou fází už jsem si prošel," řekl Černý ČTK v Příbrami, kam zavítal na sraz odchovanců tamního klubu. "Návrat do Příbrami si užívám vždy a jsem rád, když to mohu spojit s touto akcí a vidět se s klukama, se kterými jsem vyrůstal a na které jsem se chodil dívat," dodal.

Mrzelo ho ale, že nemohl s nimi vyběhnout na trávník, protože fotbal mu za sedm měsíců léčení už opravdu chybí. "Chybí mi neuvěřitelným způsobem. Ani neumím popsat, jak moc je to nepříjemné. Už se opravdu nemohu dočkat návratu. Zezačátku jsem se chodil alespoň koukat na Ajax, ale pak pro mě bylo těžké se na to jen dívat a musel jsem přestat," připustil.

Přivítal pak možnost na čtvrt roku odjet do belgických Antverp, kde u specialisty rehabilitoval a soustředil se jen sám na sebe. "Byl jsem v neuvěřitelně dobrých rukou. Byl jsem čtvrt roku v Antverpách u jednoho trenéra, který se o mě denně staral. Moc mi pomohl. Třicetkrát do roka má u sebe sportovce s podobným zraněním a ví, co dělá. Nejdůležitější je to neuspěchat a dělat vše postupně," vyprávěl Černý.

V úterý nastoupí do Ajaxu, kde se začne připravovat s kondičním trenérem. "Příští tři týdny rozhodnou o tom, zda se k týmu připojí už na začátku přípravy, nebo zda tam ještě budou úlevy a individuální program. Za měsíc, měsíc a půl by mohl být zpátky. Je tam předpoklad, že by mohl stihnout sezonu, ale nechceme to uspěchat. Zatím to jde dobře a věříme, že to dobře dopadne," řekl Černého otec a trenér Václav Černý starší.

"Koleno už nebolí a necítím ho. Jen po větší zátěži to trochu druhý den cítím, ale to je jen o tom, že si koleno zas musí zvyknout na zátěž, a bude to dobré," věří mladý útočník. "Teď chci dokázat, že jsem se stal ve všem silnější, než jsem byl. Hodně jsem si z toho odnesl. Nechci to hlavně uspěchat, chci se dobře připravit, abych novou sezonu začal v plné síle," dodal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze