Petr Čech, legenda. Úžasným rekordem na to dal v Anglii razítko | iSport.cz
Jakub Konečný
29. prosince 2015 • 12:39

Petr Čech, legenda. Úžasným rekordem na to dal v Anglii razítko

Petr Čech může mít důvod k radosti, překonal rekord Premier League a zapsal se mezi legendy.
TOP VIDEA
Bijec Karlos Vémola jako James Bond! Promluvil i o dítěti Bijec Karlos Vémola jako James Bond! Promluvil i o dítěti
NEJ fotbalistky světa: (Ne)twerkující Norka nebo legendární Američanka NEJ fotbalistky světa: (Ne)twerkující Norka nebo legendární Američanka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbal je sice kolektivní sport, ale výrazné individuality v něm dostávají prostřednictvím anket a podrobných statistik stále víc respektu a uznání. Zatímco v prvním případě jde o subjektivní (a leckdy pofiderní a zprofanovanou) záležitost, čísla nikdo neohne ani neokecá. Petr Čech se díky 170. čistému kontu, které udržel proti Bournemouthu, zařadil nesmazatelně mezi legendy Premier League.V dresu anglického klubu, konkrétně Chelsea, vyhrál Petr Čech, co se dalo. Ligu mistrů, Premier League, FA Cup i další soutěže. A byť měl na všech trofejích zásadní podíl a zejména v případě Champions League šlo o historický počin, nebylo to nic, co by už před ním nezvládli jiní gólmani. A co nezvládnou ani mnozí další po něm.

Když pochopil, že pro něj už není na Stamford Bridge místo, upnul se k setrvání v nejvyšší anglické soutěži. Z praktických důvodů, protože se nechtěl stěhovat. Ze sportovních důvodů, protože Premier League je nejatraktivnější domácí soutěž na světě. Tím hlavním motivem však byl rekord, od něhož ho v létě dělilo pouze osm posledních zářezů.

Rekord v počtu vychytaných nul v rámci Premier League je totiž úplně něco jiného, něco jako punc výjimečnosti. Tím spíš, že Čech sebral primát Angličanu Davidu Jamesovi, čímž se podobně jako Dominik Hašek v NHL stal legendou v kolébce svého sportu.

Definitivně, nesmazatelně a jednou provždy.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud