Přejít do módu play off nebude pro lídry NHL vůbec snadné | iSport.cz
Jan Denemark
4. srpna 2020 • 17:00

Přejít do módu play off nebude pro lídry NHL vůbec snadné

Autor: Jan Denemark
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vymáčknout se ze všeho je těžké. Hlava vám to nedovolí. Tím spíše, když víte, že výsledek zápasu toho opravdu moc neovlivňuje. Veškeré duely nejlepších osmi celků NHL jsou a budou tímto faktem zanesené. Prohrajeme? No a, vždyť případný soupeř na tom bude v případě naší výhry beztak podobně, jako kdybychom vyhráli.Zároveň se dá předpokládat, že i trenéři nejlepších týmů nebudou hnát své svěřence do absolutního maxima. Není pro to důvod. Po pouhé několikatýdenní přípravě by to byl nerozum.

Ztráta klíčových mužů ze zápasů, kde o nic moc nejde, to je jako postřelení se do vlastního chodidla před maratonem. Jenže pokud se všechny tyto drobnosti naskládají na sebe, bude potom velice těžké přepnout z módu „o nic nejde“ do myšlení zabijáků z play off.

Pokud například Dallas odehraje čtyři duely (včetně oficiálního přípravného zápasu), kde se ani jednou týmové otáčky nepřiblíží maximu, bude pak zatraceně těžké konkurovat třeba Winnipegu, který za sebou bude mít ohromně těžkou sérii proti Calgary na pět zápasů, které se hrály absolutně na doraz. Ne, z tohohle žádná velká výhoda pro dominanty ze základní části nekouká.

Brankář Oilers Mikko Koskinen se raduje z výhry Edmontonu společně s kapitánem Connorem McDavidem, který vystřelil hattrick
Brankář Oilers Mikko Koskinen se raduje z výhry Edmontonu společně s kapitánem Connorem McDavidem, který vystřelil hattrick

Přiznávám, že vyrobit systém, kde by NHL vytvořila co možná největší počet utkání, aby co nejvíce vyrovnala finanční ztráty, a zároveň zachovala rovné startovní podmínky, bylo strašně složité. Všechna čest tomu, jak se k tomu v zámoří postavili. A jakou show jsou schopni prezentovat i ve velmi omezených podmínkách. Přesto se nelze ubránit pocitu, že trochu bity jsou díky systému právě týmy, kterým se měl udělat servis v první řadě, vzhledem k jejich výkonům v základní části.

Nakonec to nemusí hrát nejmenší roli a favoriti z každé konference úvodní zápasy prvních kol bez problému zvládnou. Pokud však ne, může zůstat pachuť z toho, že týmy, které by za normálních okolností v play off vůbec nebyly, šly vlastně do vyřazovací fáze rozjeté a připravené daleko lépe.

Tohle by mimochodem mohlo sedět překvapivým výsledkům. V nedávné minulosti se nikdy nestalo, aby okno pro případného vítěze bylo otevřeno pro tolik organizací naráz. Je to bezprecedentní, stejně jako podmínky, které ligu nyní obklopují.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud