Berdychovo odcházení: US Open a konec? Vypadá to velmi reálně. Bohužel | iSport.cz
Jan Jaroch
3. července 2019 • 10:51

Berdychovo odcházení: US Open a konec? Vypadá to velmi reálně. Bohužel

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LONDÝNA | Seděl v místnosti pro tiskové konference, jejíž zeď byla vyzdobena jeho fotografií. Stál na centrkurtu se stříbrným talířem po boku svého přemožitele Rafaela Nadala. Při pohledu na momentku z wimbledonského finále roku 2010 Tomáš Berdych realisticky prohlásil: Tohle už se asi nevrátí.Zdá se, že hodiny vyměřující jeho kariéru, tikají stále hlasitěji. Známý italský novinář Ubaldo Scanagatta mu už dokonce přišel poděkovat za to, co pro tenis udělal. Berdych prohlásil, že úvodní kolo letošního Wimbledonu bylo prvním zápasem, kdy měl pocit, že je pouze vydaný napospas soupeři. Nemá natrénováno, chybí mu zápasy, bolest vycházející z pravé kyčle mu zase na čtvrt roku vystavila stopku. A říká, že jeho stav se již nikdy nezlepší.

Berdych není chlap, který by dělal unáhlená rozhodnutí. Jenže jak dlouho ho tohle deprimující protloukání se tenisovým životem může ještě naplňovat? Sám prý neví a za domácí úkol si dal vše dobře promyslet.

Léta byl zvyklý na nejvyšší úroveň. Vlastní dvě zmenšeniny salátové mísy za Davis Cup, vyhrál 13 turnajů ATP, v nejlepší éře tenisu vyšplhal na 4. místo žebříčku. Patří do prestižního klubu „600“, 639 vyhraných zápasů kariéry ho staví na 21. místo historie před Andyho Roddicka, Lleytona Hewitta či Thomase Mustera.

Tomáši Berdychovi se návrat na tenisové kurty nevydařil
Tomáši Berdychovi se návrat na tenisové kurty nevydařil

Se 146 výhrami na grandslamech náleží dokonce na 13. místo profesionálních dějin před Björna Borga či Matse Wilandera. Pouze Ivan Lendl prošel z českých rodáků do více grandslamových semifinále, než je Berdychových sedm. V top 10 žebříčku strávil 369 týdnů, tedy víc než sedm let. Tak by šlo pokračovat dál a dál.

Odehrál spoustu sezon, konzistentních a zdravých. Nemusí nikomu nic dokazovat, nemá zapotřebí se trápit. Chráněný žebříček má na devět měsíců od prvního zápasu po lednovém návratu. Do hlavní soutěže US Open by se měl ještě dostat. Jenže co pak s žebříčkem, který mu nyní ukazuje číslo 110? Trápení se v kvalifikacích či na malých turnajích? Kdepak. Nedivil bych se, kdyby v New Yorku řekl: SBOHEM.

Ve Flushing Meadows odehrál v roce 2003 svůj první grandslam, po šestnácti letech tam také může kariéru uzavřít. Tahle varianta vypadá bohužel velmi reálně.

INSIDER: Kvitová může z Češek dojít nejdál. Plíškové a Vondroušové Wimbledon nesedí

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud