POLEMIKA: Darida a Fotbalista roku? ANO, je výkonný a stabilní | iSport.cz
Jan Malý
20. března 2018 • 16:40

POLEMIKA: Darida a Fotbalista roku? ANO, je výkonný a stabilní

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2
INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď? INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkony Vladimíra Darida nejlépe charakterizují přívlastky jako stabilita a spolehlivost. Ať už Hertha, tak česká reprezentace se o něj může vždy opřít. A když mu to třeba někdy nejde, vždy zarytě bojuje, nic nevzdá. V tom nezklame. Darida své výkony opakovaně prokazuje v jedné z nejlepších soutěží světa, pravidelně nastupuje v náročné soutěži.V berlínském klubu se těší velkému respektu, jak dosvědčují i němečtí novináři, kteří o Hertě píší. Není samozřejmé, aby měl český fotbalista v evropském klubu takové postavení. Není jen běžcem, jak ukazují čísla. Svou aktivitou pomáhá svému týmu, ruší soupeře. Odvádí práci, která někdy možná není tak vidět a není tak ceněná.

Vím, že anketa Fotbalista roku není za zásluhy. Na druhou stranu na Daridu to svým způsobem sedí. Všichni měli dlouhá léta utrum kvůli dominanci Petra Čecha a v tom období měl reprezentační záložník i lepší sezony. Ale být jednou nejlepší si zasloužil.

Důležité jsou i výkony v reprezentaci, kde už Čech není. Darida v národním týmu hraje stabilně slušně, v kvalifikaci o mistrovství světa patřil určitě mezi nejlepší české hráče.

V součtu mi to vychází, že koruna je ve správných rukách.

Darida po vítězství v anketě fotbalisat roku: Pokusíme se uspět v další kvalifikaci, můžeme se insiprovat Islandem a týmovou bojovností

Vladimír Darida se svou přítelkyní a cenou pro Fotbalistu roku
Vladimír Darida se svou přítelkyní a cenou pro Fotbalistu roku

 
Články odjinud


Články odjinud