Šilhavý zaplní vzduchoprázdno. Nezbývá než mu popřát hodně štěstí | iSport.cz
Jan Podroužek
13. září 2018 • 15:22

Šilhavý zaplní vzduchoprázdno. Nezbývá než mu popřát hodně štěstí

TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna ruka mne druhou. Trenér skoro domluvený. Jupí. Rozhodně je hezké, jak rychle si asociace poradila s vyplněním prázdného místa na lavičce nároďáku. Ale co vlastně při téhle volbě vedlo mysl místopředsedy a velitele všech jednání Romana Berbra?Proč vedení svazu řeší situaci zrovna takhle? Nikdo neví. Nikdo to nemůže vědět. Není se totiž čeho chytit.

A tak přichází, aspoň to tak vypadá, do toho vzduchoprázdna Jaroslav Šilhavý. Do prostředí, v němž se hráči různě točí, nikdo nechápe jak a proč. A na hřišti pak nebojují ani tak se soupeřem, jako spíš se sebou samotnými.

Jaroslav Šilhavý je bývalým koučem mistrovských mužstev Slovanu Liberec a pražské Slavie. To znamená úspěšným. Zcela jistě je taky gentleman, reprezentativní chlap s dobrou pověstí v českém fotbalovém prostředí.

Jeho kariéru provází jako červená nit schopnost sehrát defenzivu svých týmů. Možná pro to má jako bývalý vynikající obránce zvláštní cit.

Zrovna tohle je oblast, kterou česká reprezentace potřebuje sakumprásk vyřešit, aby se neopakovaly příšernosti typu Austrálie a Rusko. Dobře.

Na druhou stranu se u Šilhavého práce celkem opakuje kostrbatý přechod do útoku a vůbec celá tato fáze hry.

No budiž, stejně je to jedno.

To první, co je třeba řešit, je pochopení českého fotbalu. Co chceme zvýraznit při výchově hráčů, do jakého výkonnostního stavu je chceme dostat, jak má pak v souvislosti s jejich fotbalovým profilem vypadat hra nároďáku. A všechno to provázat s kluby, pokusit se o takovou spolupráci, která tomu všemu dá krásný smysl, a tím pádem se taky celé soukolí zefektivní.

Až na asociaci na toto beze zbytku najedou a metodika české fotbalové práce bude dostatečně ukotvená, pak teprve můžeme pochopit, proč se Jaroslav Šilhavý stává trenérem prvního týmu země.

Sní se o tom hezky...

Teď nám nezbývá, než jen doufat v to, že hráčům se bude dařit v klubech, nový kouč bude mít šťastnou ruku při nominacích, a když se mu povede pořádně vychytat přípravu na soupeře, výsledek se třeba dostaví.

Tomu se říká náhoda nebo štěstí.

A nevýhoda těchto veličin bývá taková, že na vás sednou jednou za čas, rozhodně ne pravidelně. Tím pádem jste otrokem vyšší moci, nikoliv vlastní dobré práce.

Nakonec se celkem symbolicky a taky zcela upřímně hodí říct: Hodně štěstí!

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud