Sparťanská skrytá identita. Jílek nezačal ideálně, ale dál má důvěru | iSport.cz
17. srpna 2019 • 15:00

Sparťanská skrytá identita. Jílek nezačal ideálně, ale dál má důvěru

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako by si Sparta propůjčila název od proslulého filmového režiséra Martina Scorseseho. V její verzi „Skryté identity“ ovšem nehraje hlavní roli Leonardo DiCaprio, nýbrž trenér Václav Jílek. Především jeho prostřednictvím má veřejnost poměrně jasnou představu, jak by se mužstvo pod jeho vedením mělo prezentovat. Potíž je v tom, že na trávníku je to vidět zatím jen v záblescích. I proto Letenští v předkole Evropské ligy nepřelezli hned první překážku.Jílek přicházel v létě do Generali Areny s jasnou vizí. Opakovaně o ní hovořil, kolikrát i do velkého detailu. Převedení do praxe ale zatím drhne. Prosil o čas a trpělivost, zároveň však věřil, že během krátké letní pauzy dokáže alespoň v základních bodech naladit mužstvo na stejnou notu. Nyní, po odehraných sedmi soutěžních duelech, můžeme konstatovat, že se mu to stále úplně nepovedlo.

Ano, rudí působí živěji než v minulosti. Jejich hra se zrychlila, pro nezaujatého diváka určitě zatraktivnila. V utkáních Sparty padá hodně branek, nechybí zvraty, emoce, napětí. Tým působí dojmem, že je pokaždé v zápase a sahá po úspěchu. Ten se ale zatím dostavil pouze třikrát. To je úspěšnost nižší než padesát procent.

Jílkovu družinu totiž sužují především dvě přetrvávající nemoci.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud