Jiří Fejgl
12. května 2024 • 20:30

Sparta překonala Slavii v odolnosti. I díky emotivním „zlobivcům“

Autor: Jiří Fejgl
Vstoupit do diskuse
13
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Česko 4:3pp. Skvělý návrat, rozhodl ale střelec Cozens
Kanadská párty před Čechy, Vrána je potkal v centru: Jak přejetí vlakem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako kdyby nasála přednosti, které mívala Slavia v nedávných titulových letech. Ze Sparty je odolný stroj, k tomu v dobrém smyslu slova uzavřená sekta. Spolek, který si jde za svým hlavním požitkem – oslavou triumfu.Schopnost odhodit protivenství dokázala i v sobotním ultraklíčovém střetu, nakonec remízovém nadstavbovém derby. Proti ní přitom šlo mnohé.

V prvním poločase jí brankář Jindřich Staněk doslova ukradl vítězství čtyřmi big saves, zázračnými zákroky, kvůli nimž za něj Slavia poslala do Plzně 50 milionů, napůl v penězích, napůl v naturáliích, tedy hráčích.

Ve druhém se (podle reakce na sociálních sítích toto označení přijme) naprosto hloupě nechal vyloučit Lukáš Haraslín, nejen v inkriminovaném v zápase ofenzivní tahoun. Červená karta, již viděl, byla pro sparťany už desátá v ročníku, k čemuž můžeme přičíst dvě pohárové. I to je rozhodně faktor, který jde proti Letenským – samozřejmě s dodatkem, že si za něj mohou sami.

K tomu se zranila dvě myšlenková centra mančaftu, členové hlavní osy: stoper Filip Panák se střeďákem Kaanem Kairinenem.

Všechny tyto zádrhely však armáda Briana Priskeho přežila, brala bod za bezbrankovou plichtu, jenž ji tuze významně přisunul k titulu.

Znovu tak ukázala, že je schopná jít dál, i když jízda drhne. V posledních dvou sezonách to předvedla například předloni na podzim po strašném derby v Edenu, v aktuálním ročníku po pádech s Plzní, vyučování s Liverpoolem či nuzné remíze s Mladou Boleslaví.

A také v duelech, které dohrávala v oslabení. Z nich v lize padla jen jednou, a to v Plzni. Tam byl však Ladislav Krejčí vyloučen za stavu 2:0 pro domácí, kdy bylo prakticky jasné, že má Viktoria lepší den. Za opak lze vzít prosincové vítězství nad Teplicemi, kdy rudí otočili skóre, i když dohrávali v deseti prakticky celé utkání.

Právě v odolnosti, někdy až nezdolnosti vyrostla za poslední měsíce snad nejvíce, Slavii v disciplíně překonala i díky více „zlobivcům“ v kádru. Krejčí, Jan Kuchta, Qazim Laci, ale i Haraslín s Veljkem Birmančevičem jsou držitelé emocí. Občas záporných, ale většinou týmu pomáhajících.

I to je jeden z důvodů (vedle kvalitativních), proč Sparta cílí na obhajobu.

Z V R P Skóre B
1. Sparta 34 27 5 2 81:29 86
2. Slavia 34 25 7 2 72:24 82
3. Plzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. Ml. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. Ostrava 34 13 7 14 50:48 46
6. Slovácko 34 12 8 14 45:50 44

Vstoupit do diskuse
13
Články odjinud


Články odjinud