Martin Hašek
10. února 2019 • 16:07

Slzy jako drahokamy. Tuhle lekci Ledecká potřebovala

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Rozhodla Holešova kapitánská hlavička
SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 5:0. Demolice a šestá porážka Dynama v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve svých růžových sněhulích pro štěstí se Ester Ledecká ve švédském Aare po nedělním sjezdu na mistrovství světa dlouho nezdržovala, protože se musela rychle přesunout na druhý konec světa. K událostem z tohoto týdne na šampionátu v Aare se ale zřejmě bude mnohokrát vracet. Zažila dny, v nichž se tříbí charaktery, které nejsou příjemné, ale z nichž roste silnější budoucnost.Slovinka Ilka Štuhecová ve sjezdu na mistrovství světa zopakovala svůj titul z roku 2017. Mezi tím si ale prošla zraněním kolene, které ji připravilo o olympiádu, dlouhou rekonvalescencí a také časem pochybností a hledání starého sebevědomí.

Lindsey Vonnová se na své poslední pozávodní tiskovce objevila s dokonalým make-upem, takže se těžko dalo poznat, kolik stop na její tváři ještě zbylo po drsném pádu v super-G. V těle, které jí bude do smrti bolavě připomínat drsnou tvář lyžování, se ještě jednou probudilo závodnické srdce a byla z toho rozlučková medaile.

Taky Aksel Lund Svindal se musel kolikrát hrabat ze zdravotních krizí. Po hrozivém pádu v Kitzbühelu v roce 2016 se ale vrátil ještě jednou a ze své poslední marše vytěžil zlato na olympiádě a titul vicemistra světa.

Z bolesti se může zrodit budoucí radost. A tu naději má i Ledecká, která v Aare začínala v slzách, když v sjezdařském tréninku upadla potřetí v krátké době a najednou v sobě marně hledala závodnický instinkt. Během jediného týdne ale svou víru obnovila natolik, aby v alpské kombinaci a sjezdu zajela své nejlepší závody na MS.

V Aare jednoznačně nebyla v nejlepší formě, protože s ní je schopná útočit na elitní desítku. Chybovala, ani jediná závodní jízda se jí nepovedla na maximum.

Sportovní kariéra je ale dlouhá cesta, která není dlážděná jen zlatými chvílemi. Ledecká to asi nejvíc zjistila před pěti lety na olympiádě v Soči, kde místo očekávaného útoku na medaile úpěla bolestí zad, skoro nemohla chodit a její další vize profesionální sportovkyně se dostala na tenkou hranu.

Proti tomuhle hororu byl pro Ledeckou její dobrodružný týden Červenou karkulkou na dobrou noc před spaním. Šampionát v Aare měl pro ni velkou cenu. Místo slz teď vidí na talíři diamanty neocenitelných zkušeností. Má šanci je vložit do skládačky své sportovní budoucnosti, kde pak můžou zářivě zasvítit.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud