Michal Koštuřík
5. srpna 2022 • 12:00

Slovácko je minus 2. Na ligu to stačí, na Evropu ne. Pomůže příchod Mihálika?

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Zlín 4:1. Divoký duel, drsné skluzy hostů. Fotbal řídili Ševčík a Jurásek
Slavia - Zlín: Dostál nedosáhl na Ichův centr, Jurásek zvyšuje už na 4:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velký zarámovaný obraz s dresem Fenerbahce a podpisy všech jeho hráčů zůstane materiální vzpomínkou Slovácka na historický duel v Istanbulu. Jinak počítala výprava z Uherského Hradiště při návratu z Turecka ztráty. Nejen ambicí na postup do play off Evropské ligy, ale i v kádru. Bolestná je novinka kolem záložníka Marka Havlíka, který doskákal do letadla o berlích a výron kotníku ho vyřadí na tři až čtyři týdny.Na jedné noze teniska, na druhé jen obvaz. A berle v ruce. Nepříjemným zraněním skončil zápas na Fenerbahce (0:3) pro klíčovou postavu středové řady Slovácka. Levonohý Havlík je pro kouče Martina Svědíka stěžejní personou, kterou střídá naprosto výjimečně. Když šel kreativní chlapík v pauze dolů, bylo jasné, že se něco stalo. „Zranil se už někdy na začátku,“ informoval kouč.

Poločas ještě zvládl Havlík se sebezapřením dohrát, několikrát se blýskl skvělou přihrávkou za vysunutou obranu. V tomto je jeho přínos pro tým jedinečný, nahradit ho v dalších zápasech nebude vůbec snadné. Úplně se to snad ani podařit nemůže. Jeho absence otevírá prostor pro mladého Michala Kohúta a pracovitého Rusa Vladislava Levina, ten však není tolik platný směrem dopředu.

Hned po druhém ostrém utkání podzimu už je rozbitá i obrana. A to kvůli vyloučení stopera Stanislava Hofmanna v Turecku. Znamená to, že není k dispozici pro odvetu a tudíž bude trenér v neděli proti Hradci Králové podle všeho zkoušet jinou variantu.

Buď se na stopera opět stáhne Vlastimil Daníček (ale zase by chyběl v záloze bez Havlíka), anebo dojde na Patrika Šimka či přesun univerzála Petra Reinberka z pravé strany.

Každopádně v tuhle chvílí padá Svědíkův plán hrát na tři stopery. Až moc trablů na to, že se sezona pořádně nerozběhla.

A další svízel. Slovácku nehrají noví hráči, kteří dorazili v létě. Proto zatím nepišme o posilách.

Tohle označení si zasluhuje pouze levonohý krajní bek či záložník Merchas Doski, Němec s iráckými kořeny. Dravec, který paběrkoval ve druhé rakouské lize (Amsdetten) a přišel na doporučení bývalého trenéra Slovácka Miroslava Soukupa, je příjemným překvapením.

V přípravě si vybojoval místo v základu a v těžké bitvě proti tureckému vicemistrovi byl spolu s kapitánem Michalem Kadlecem nejlepším hráčem týmu. Navíc je předpoklad, že bude ještě růst. Tohle byla trefa. U ostatních panují rozpaky.

Špílmachr Michal Trávník jako potenciální náhrada za Lukáše Sadílka odvedl výborný výkon v ligové premiéře v Brně, kde i skóroval. Ovšem na evropské scéně ve čtvrtek večer neuspěl. Technickými kvalitami nestíhal proti dynamickým protihráčům zakrýt rychlostní limity.

Pro Estonce Vlasije Sinjavského se stále hledá pozice, na které by byl nejplatnější. V zápasech doskakuje a lepí díry, kde je aktuálně potřeba. V přípravě dlouho nastupoval při zraněních Petra Reinberka a Michala Tomiče dokonce na pravém beku, na Fenerbahce dohrával jako levé křídlo.

Jen drobky sbírá ofenzivní halv Patrik Brandner, ani minutu nedostal ve dvou partiích útočník Libor Kozák. Bývalého reprezentanta přivedlo do Uherského Hradiště vedení klubu a kouč Svědík čeká, kdy mu někdejší nejlepší střelec Evropské ligy ukáže, že si zaslouží prostor.

Když to shrneme, Slovácko přivedlo před novou sezonou s nabitým pohárovým programem pět borců, z nichž jsou v základu dva. Z elitní jedenáctky přitom odešly tři kusy (Sadílek, Jurečka, Cicilia). Takže celkově je mužstvo na hodnotě minus 1. Po vypadnutí Havlíka minus 2.

Přijmeme-li fakt, že postup přes silné Fenerbahce je nereálný, bylo by vhodné nabušit kádr před play off Konferenční ligy. V něm vyzve Svědíkova parta daleko schůdnějšího soupeře, buď švédský AIK Stockholm anebo makedonskou Škendiji Tetovo.

Ve hře jsou desítky milionů za účast ve skupině. Kvůli nim by stálo za to přivést co nejdříve hotového hroťáka či konstruktivního středního záložníka.

Podle zdrojů isport.cz. se pracuje na útočníkovi Ondřeji Mihálikovi z Plzně. Jeho angažmá ve Slovácku je docela blízko. Bude to stačit?

V tomto složení Slovácko v pohodě utáhne ligu, klidně může být potřetí v řadě na špici. Ovšem na průraz v Evropě a pomoc českému koeficientu to chce přidat. Na hřišti i na manažerském poli.

1. FC Slovácko Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud