BLOG: Simoncelli mi ukazoval, jak si nasazuje helmu | iSport.cz
Jiří Uhlíř
24. října 2011 • 11:05

BLOG: Simoncelli mi ukazoval, jak si nasazuje helmu

Simoncelli mi ukazoval, jak si nasazuje helmu...
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

BLOG JIŘÍHO UHLÍŘE - S Markem Simoncellim jsem dělal exkluzivní rozhovor letos na jaře v nizozemském Assenu. Nevěděl jsem, co od charismatické osobnosti proslulé mnoha výstřelky čekat. Bude odpovídat stroze, tvářit se tvrdě, odejde? Vůbec!Kolem Simoncelliho létala aura pohody a bezstarostnosti. Typickou italskou angličtinou odpovídal s úsměvem, dlouze volil slova. Potěšilo ho mé přirovnání k Lewisi Hamiltonovi, pilotovi F1, který rovněž vyznává dravý styl a předjížděcí manévry mu nejsou cizí.

O Karlu Abrahamovi mluvil s úctou. Po včerejším šoku mi vytanula na mysli ještě jedna vzpomínka -Simoncelli mi v náznacích ukazoval, jak si přes svoji vlasatou hřívu nasazuje a sundává závodní helmu.

Nejde to lehce, ale zvykl jsem si, říkal hlasitě rozverný Ital. Nasadil si ji Simoncelli před GP Malajsie správně? říkal jsem si včera. Právě jeden z nárazů do hlavy mu způsobil smrt...

Italští fanoušci pláčou, viděli v něm viděli druhého Valentina Rossiho. Bavil lidi agresivním a hlavně rychlým stylem jízdy, ale také díky svému vzhledu. Jeho „palmovitý“ profil by rozhodně neměl být tím jediným, na co se bude vzpomínat.

Simoncelli měl šanci dokázat v motocyklovém světě velké věci. V příštím roce se mohl klidně stát mistrem světa a nikdo by se nedivil. Jedna z ikon MotoGP však odešla. Bude chybět. Moc!

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud