Olympijský vítěz (†24): Podvedl ženu a zabil se | iSport.cz
16. května 2011 • 17:00

Olympijský vítěz (†24): Podvedl ženu a zabil se

Autor: ČTK
TOP VIDEA
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Olympijský vítěz v maratonu z Pekingu Samuel Wanjiru zemřel. Čtyřiadvacetiletý keňský atlet podle policie v neděli večer skočil z balkonu svého bytu v Nyahururu, poté co ho manželka přistihla v posteli s jinou ženou.Místní šéf policie Jaspher Ombati uvedl, že Wanjiruova manželka Terezah Njeri Muturiová zamkla dvojici v ložnici a utekla.

"Samuel Kamau Wanjiru vyskočil ve vzteku z prvního patra domu a vážně se zranil. Když s ním lékaři pospíchali do nemocnice, snažili se ho resuscitovat, ale bohužel zemřel," citovala Ombatiho agentura Reuters.

Podle něj si Wanjiru přivedl dívku domů po pijáckém tahu. Obyvatelé Nyahururu tvrdí, že první keňský olympijský vítěz v maratonu podlehl alkoholu a trápily ho osobní problémy.

Wanjiru měl s manželkou potíže už loni v prosinci, kdy ji a osobního strážce údajně ohrožoval kalašnikovem a skončil před soudem. Terezah Njeri Muturiová nakonec ale obvinění z pokusu o vraždu stáhla.

Vedle zlata z olympiády v Pekingu měl Wanjiru ve sbírce úspěchů i prvenství z posledních dvou ročníků maratonu v Chicagu a vyhrál také prestižní maraton v Londýně. V roce 2007 dvakrát zlepšil světový rekord v půlmaratonu.

"Jeho smrt není pouze ztrátou pro jeho rodinu a přátele, ale také pro celou Keňu a atletický svět," uvedl v tiskovém prohlášení předseda keňské vlády Raila Odinga.

"Jako atletická země se těšíme na olympijské hry v Londýně příští rok a pan Wanjiru byl jednou z našich jasných sázek na zlato. Jeho smrt je velkou ranou pro naše naděje," dodal premiér.

V šoku z úmrtí svého kolegy byl světový rekordman v maratonu Haile Gebrselassie. "Samozřejmě si říkám, jestli jsme my jako celá atletická rodina nemohli pomoci této tragédii zabránit," řekl slavný Etiopan.

Jeho krajan Kenenisa Bekele se těšil, že bude s Wanjiruem soupeřit, až přesedlá na maraton. "Je mi to líto kvůli jeho rodině a přátelům. Vzhlížel jsem k němu jako k velkému maratonci," dodal trojnásobný olympijský vítěz v běhu na 5000 a 10.000 metrů.

Keňan Samuel Kamau Wanjiru protíná jako vítěz cílovou pásku olympijského maratonu v Pekingu v roce 2008, po třech letech spáchal sebevraždu
Keňan Samuel Kamau Wanjiru protíná jako vítěz cílovou pásku olympijského maratonu v Pekingu v roce 2008, po třech letech spáchal sebevraždu

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud