Atletické hvězdy: v Plzni se předvedl dredatý zázrak, stálice i talenti | iSport.cz
11. srpna 2020 • 18:10

Atletické hvězdy: v Plzni se předvedl dredatý zázrak, stálice i talenti

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
1
 • Největší hvězdy české atletiky se předvedly v Plzni Největší hvězdy české atletiky se předvedly v PlzniFOTO: koláž iSport.cz

  Atletický šampionát v Plzni zaujal zaplněnou hlavní tribunou, ale také výkony přímo na závodní dráze. Hvězdou mistrovství se stala Barbora Malíková, mladá čtvrtkařka s dredy a muchomůrkami ze slavné videohry Super Mario na tretrách. Kdo všechno potěšil fanoušky?

 • Barbora Malíková

  Osmnáctiletá dorostenecká mistryně světa Barbora Malíková porazila na čtvrtce favoritku Ladu Vondrovou v juniorském rekordu a nejlepším juniorském čase roku na světě 51,65 sekundy. „Říkala jsem si: Když si budu myslet, že budu druhá, tak budu druhá. Když jsem dobíhala do rovinky, řekla jsem si: Mohla bych Ladu dát, vyhrát třeba o prsa, i když je moc nemám,“ řekla Malíková s úsměvem.

  Barbora Malíková ve finiši udolala Ladu VondrovouBarbora Malíková ve finiši udolala Ladu VondrovouFoto Dominik Bakeš/Sport

 • Filip Sasínek

  Mílař Filip Sasínek vystřihl patnáctistovku v šestém nejlepším světovém čase roku 3:36,72 minuty a vytvořil parádní rekord šampionátu. „V konci mi to strašně chutnalo. Na takovýhle čas jsem necílil, takováhle bomba, to mě strašně překvapilo,“ řekl muž, který s mílařkou Kristiinou Mäki očekává potomka. „Těším se moc, i víc než nastávající maminka. Bude to super.“

  Filip SasínekFilip SasínekFoto Instagram

 • Zuzana Hejnová

  Na své trati 400 metrů překážek se Zuzana Hejnová blýskla pátým nejlepším světovým časem 55,70 sekundy a získala paradoxně svůj teprve druhý titul. V minulosti se dlouhým překážkám na šampionátech vyhýbala. „Ukázalo mi to, že to je pořád slušné. Občas má člověk červíčky, jestli na to má. Už nemyslím na osobní rekordy. Ale pořád si myslím, že kolem 54 sekund běhat můžu,“ řekla Hejnová.

  Zuzana Hejnová běžela 400metrovou trať poprvé po deseti měsícíchZuzana Hejnová běžela 400metrovou trať poprvé po deseti měsícíchFoto Dominik Bakeš

 • Radek Juška

  Dálkař Radek Juška skočil v posledních dvou pokusech do stejné díry, byla ale daleko – 810 centimetrů, což je nový rekord šampionátu. Splnil si tak svůj cíl přelétnout hranici osmi metrů. „Ani jeden pokus jsem necítil. Nevím, kolik bych skočil, kdybych to trefil. Už jsem bojoval s energií. Vedro bylo trošičku moc,“ oddechl si Juška.

  Dálkař Radek JuškaDálkař Radek JuškaFoto Dominik Bakeš/Sport

 • Jiří Polák

  O mladém sprinterovi z jižních Čech mluvil Jan Veleba po triumfu na stovce s respektem. A trefil to, Jiří Polák mu na dvoustovce zabránil v ceněném double. Parádním časem 20,63 sekundy je navíc čtvrtým nejrychlejším Čechem historie. „Vím, že Honza je velký bojovník a má velkou formu. Mám neskutečnou radost. Několik let jsem se nehnul z místa, tím pádem je tohle pro mě úplně nepředstavitelné,“ uvedl Polák.

  Jiří PolákJiří PolákFoto Dominik Bakeš/Sport

 • Linda Suchá

  Osmnáctiletá skokanka Linda Suchá byla doma v Plzni jednou z královen šampionátu. Čtvrtá nejlepší dálkařka z loňského MEJ vyhrála v osobních rekordech dálku (645) i trojskok (13,35) a získala zlatý double. „Je to fakt skvělý, publikum bylo naprosto užasný,“ hodnotila s úsměvem.

  Linda SucháLinda SucháFoto ČTK

 • Jan Veleba

  V třiatřiceti letech získal sprinter Jan Veleba na stovce rekordní pátý titul a trhnul se legendám Ludvíku Bohmanovi, Jiřímu Mezihorákovi a Jiřímu Valíkovi. V rozběhu vyhrál časem 10,21 a jen lepší vítr mu možná zabránil v ataku národního rekordu 10,16. Na dvoustovce těsně prohrál s Jiřím Polákem.

  Jiří PolákJiří PolákFoto Dominik Bakeš/Sport

 • Bára Sajdoková

  Osmnáctiletá výškařská hvězdička Bára Sajdoková kvůli zdravotním problémům absolvovala jen dva pokusy, ale stačily jí na vítězný výkon 190 centimetrů, jen dílek od osobního rekordu. „Chytl mě kotník, celá noha šla do křeče. Ale vyšlo to,“ ulevila si.

  Bára SajdokováBára SajdokováFoto Dominik Bakeš/Sport

 • Nikola Ogrodníková

  Oštěpařka Nikola Ogrodníková získala titul a závodní skalp Barbory Špotákové, ale spokojená nebyla. Trápily ji technické potíže, cítila se navíc, než na výkon 61,41 metru. „Myslela jsem, že mi to udělá větší radost. Zažívám úplně poprvé, že vyhraju a mám divné emoce. Sama na sebe jsem naštvaná,“ hodnotila sebekriticky.

  Nikola Ogrodníková porazila Barboru ŠpotákovouNikola Ogrodníková porazila Barboru ŠpotákovouFoto Dominik Bakeš (Sport)

 • Jan Kudlička

  V bitvě dvou generací získal tyčkař Jan Kudlička už svůj dvanáctý titul. Mladíka Dana Bártu porazil ze zkráceného rozběhu a s bolavým ramenem výkonem 551 centimetrů. „Je to titul, jsem spokojený. Ale měl jsem ještě navíc,“ podotkl Kudlička. „Věřím, že to neskončí na dvanáctce a nějaký titul ještě přidám.“

  Jan KudličkaJan KudličkaFoto ČTK

   

Vstoupit do diskuse
1

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud