1. dubna 2023 • 11:55

Pražský půlmaraton: Keňská nadvláda! Vítěz jako jediný pod hodinu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pražský půlmaraton skončil počtvrté za sebou dvojnásobným keňským triumfem. Roncer Kipkorir Konga ve větrném počasí jako jediný pokořil hodinovou hranici časem 59:43 a favorizovaná Irine Jepchumbaová Kimaisová proběhla cílem za 1:06:00. Nejlepšími Čechy byli Patrik Vebr, který při premiérovém startu časem 1:05:42 obsadil celkově jedenácté místo, a národní rekordmanka Moira Stewartová, jež doběhla sedmá za 1:12:43.Kipkorir Konga rozhodl trhákem na čtrnáctém kilometru a zvítězil s náskokem 23 sekund před Maxwellem Kortekem Rotichem z Ugandy, třetí skončil o pět sekund zpět další Keňan Geoffrey Kimutai Koech. Se snahou o třetí triumf v české metropoli neuspěl další reprezentant běžecké velmoci Benard Kimeli, vítěz z let 2018 a 2019 doběhl šestý téměř minutu po vítězi.

Vebr, český šampion na dráhové pětce, pro sebe rozhodl souboj s úřadujícím domácím mistrem v půlmaratonu Jiřím Homoláčem, kterého porazil o sekundu. Třetím českým běžcem v cíli byl Tomáš Křivohlávek (1:07:59).

Vedoucí žena letošních světových tabulek Jepchumbaová Kimaisová zvítězila s náskokem 42 sekund před krajankou Janeth Chepngetichovou a navázala na únorový triumf v půlmaratonu z Barceloně, kde dosáhla času 1:04:37. Třetí v Praze skončila Ftaw Zerayová Bezabhová z Etiopie (1:07:15).

Stewartová neuspěla s útokem na hranici 72 minut, ale potvrdila pozici české jedničky s náskokem 24 sekund před Terezou Hrochovou. Celkově devátá doběhla o dalších patnáct sekund zpět Barbora Macurová.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud